Orlovetz 5* - Импала Травел
+389 31 418-900 contact@impala.com.mk
+389 31 418-900 contact@impala.com.mk

Orlovetz 5*

ORLOVETS 5* PAMPOROVO                                        www.hotelorlovetz.com

ЦЕНИ ЗА СОБА НА ДЕН ВО ЕВРА – НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК

1

01.12.2023
15.12.2023

16.12.2023
27.12.2023

28.12.2023
03.01.2024

04.01.2024
19.01.2024

20.01.2024
23.02.2024

24.02.2024
08.03.2024

09.03.2024
31.03.2024

DOUBLE STANDARD

DOUBLE ROOM

114

132

210

132

143

132

114

SINGLE ROOM

85

98

209

98

107

98

85

DBL 1+1 CHD (6-11,99)

114

132

210

132

143

132

114

SGL 1+1 CHD (0-5,99)

86

99

210

99

108

99

86

DBL 1+2 CHD (0-5,99) (6-11,99)

115

133

211

133

144

133

115

DBL 1+2 CHD (6-11,99) (6-11,99)

143

165

263

165

179

165

143

DBL 2+1 CHD (0-5,99)

115

133

211

133

144

133

115

DBL 2+1 CHD (6-11,99)

143

165

263

165

179

165

143

1 BEDROOM APARTMENT

APARTMENT 2 AD

159

184

293

184

199

184

159

APARTMENT 2 AD+EXTRA BED

218

253

403

253

274

253

218

APT2 1+1 CHD (6-11,99)

159

184

293

184

199

184

159

APT2 1+2 CHD (0-5,99) (6-11,99)

160

185

294

185

200

185

160

APT2 1+2 CHD (6-11,99)

(6-11,99)

199

230

366

230

250

230

199

APT2 2+1 CHD (0-5,99)

160

185

294

185

200

185

160

APT2 2+1 CHD (6-11,99)

199

230

366

230

250

230

199

APT2 2+2 CHD (0-5,99) (0-5,99)

161

186

295

186

201

186

161

APT2 2+2 CHD (0-5,99) (6-11,99)

200

231

367

231

251

231

200

APT2 2+2 CHD (6-11,99)

(6-11,99)

239

276

440

276

300

276

239

Полупансион Премиум

33

33

33

33

33

33

33

Деца од 6-11.99 год.

20

20

20

20

20

20

20

Такса

Вклучена

Вклучена

Вклучена

Вклучена

Вклучена

Вклучена

Вклучена

Отказ

Под 14 дена 50%

Под 14 дена 50%

Под 31 дена 100%

Под 14 дена 50%

Под 14 дена 50%

Под 14 дена 50%

Под 14 дена 50%

No Show

75%

75%

100%

75%

75%

75%

75%

Минимум престој

1

1

3

1

1

1

1

Доплата за Новогодишна вечера 105 ЕУР за возрасни и 55 ЕУР за деца од 6 до 11.99 год.

Цената вклучува: користење на затворен базен, фитнес, инфрацрвена сауна, арома сауна, хербална сауна,тропски тушеви,

парна бања,амам, интернет, ски гардероба, трансфер до ски лифтовите . Паркинг со доплата .

HB – premium dinner includes unlimited access to salad buffet bar, special set menu with selected cold and warm starters, main course specialities and desserts, personal and quality service                                                        

ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1 ЕУР =61.80 МКД

ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 16.01.2024 10% ПОПУСТ ЗА ПРЕСТОЈ ВО ПЕРИОД ОД 02.01 ДО 17.01.2024

УПЛАТА 50% ВЕДНАШ И 50% 21 ДЕН ПРЕД ПРИСТИГНУВАЊЕ