Grand Hotel Bansko 4* - Банско - Импала Травел
+389 31 418-900 contact@impala.com.mk
+389 31 418-900 contact@impala.com.mk

Grand Hotel Bansko 4* – Банско

GRAND HOTEL BANSKO 4* BANSKO                                                               www.grandhotelbansko.bg

ЦЕНИ ЗА СОБА НА ДЕН ВО ЕВРА НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН

1

01.12.2023
21.12.2023

22.12.2023
28.12.2023

29.12.2023
02.01.2024

03.01.2024
08.01.2024

09.01.2024
27.01.2024

28.01.2024
09.03.2024

10.03.2024
15.04.2024

DOUBLE DELUXE

DOUBLE ROOM

150

190

252

190

179

190

150

SINGLE ROOM

133

170

N/A

170

160

170

133

DBL 1+1 CHD

(6-11,99)

150

190

252

190

179

190

150

SGL 1+1 CHD

(0-5,99)

133

170

N/A

170

160

170

133

DBL 1+2 CHD

(0-5,99) (6-11,99)

151

191

253

191

180

191

151

DBL 2+1 CHD

(0-5,99)

151

191

253

191

180

191

151

DOUBLE EXECUTIVE

DOUBLE ROOM

183

223

286

223

212

223

183

DBL 1+1 CHD

(6-11,99)

183

223

286

223

212

223

183

1 BEDROOM APARTMENT

APARTMENT 2 AD

172

212

275

212

201

212

172

APARTMENT 2 AD+EXTRA BED

234

286

370

286

275

286

234

APT2 1+1 CHD

(6-11,99)

172

212

275

212

201

212

172

APT2 1+2 CHD

(0-5,99) (6-11,99)

173

213

276

213

202

213

173

APT2 1+2 CHD

(6-11,99) (6-11,99)

207

258

331

258

247

258

207

APT2 2+1 CHD

(0-5,99)

173

213

276

213

202

213

173

APT2 2+1 CHD

(6-11,99)

207

258

331

258

247

258

207

APT2 2+2 CHD

(0-5,99) (6-11,99)

208

259

332

259

248

259

208

APT2 2+2 CHD

(6-11,99) (6-11,99)

241

304

388

304

292

304

241

APT2 3+1 CHD

(0-5,99)

235

287

371

287

276

287

234

2 BEDROOM APARTMENT

APARTMENT 4 AD

321

402

527

402

379

402

321

APT4 2+2 CHD

(6-11,99) (6-11,99)

321

402

527

402

379

402

321

APT4 3+1 CHD

(6-11,99)

321

402

527

402

379

402

321

APT4 3+2 CHD

(0-5,99) (6-11,99)

322

403

528

403

380

403

322

APT4 4+1 CHD

(0-5,99)

322

403

528

403

380

403

322

Ултта Се Вклучено

28

28

28

28

28

28

28

Деца од 6-11.99 г.

14

14

14

14

14

14

14

Такса за лице на ден

0.61

0.61

0.61

0.61

0.61

0.61

0.61

Минимум престој

3

3

4

3

3

3

3

Отказ на резервација

Под 7 дена 100%

Под 21 ден 100%

Под 28 дена 100%

Под 14 дена 100%

Под 14 дена 100%

Под 14 дена 100%

Под 7 дена 100%

No Show

100%

100%

100%

100%

100%

100%

100%

Доплата за Новогодишна вечера 95 ЕУР за возрасни и 50 ЕУР за деца од 6 до 11.99 години

Цената вклучува: финска сауна,арома сауна, солена сауна,парна бања,амам, џакузи, соба за релаксација,затворен базен, базен за деца, фитнес, трансфер

до гондолата

ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1 ЕУР =61.80 МКД

7=6,14=12 ЗА ПРЕСТОЈ ВО ПЕРИОД ОД 01.12 ДО 28.12.2023 И ОД 03.01 ДО 15.04.2024

5=4 ЗА ПРЕСТОЈ ВО ПЕРИОД ОД 10.03 ДО 15.04.2024