Milmari Resort 3+* - Импала Травел
+389 31 418-900 contact@impala.com.mk
+389 31 418-900 contact@impala.com.mk

Milmari Resort 3+*

Milmari Resort & Spa 3+*

Цените се дадени по соба на ден на база Ноќевање со појадок / Појадок и Вечера

Tип на сместување

Бр на лица

01.12

27.12

28.12

03.01

04.01

13.02

 

14.02

18.02

19.02

04.03

05.03

31.03

Услуга

/

ВВ

НВ

НВ

НВ

НВ

ВВ

Standart Room

2

90

170

130

170

130

90

3

115

205

165

205

165

115

4

140

240

200

240

200

140

Superior Room /
Aparment

2

110

190

150

190

150

110

3

135

225

185

225

185

135

4

160

260

220

260

220

160

5

185

295

255

295

255

185

Superior Aparment

2

150

230

190

230

190

150

3

175

265

225

265

225

175

4

200

300

260

300

260

200

5

225

335

295

335

295

225

 

Во цената е вклучено:

 • Појадок и Вечера / Ноќевање со појадок на база шведска маса (во случај да во хотелот да престојуват помалку од 25 гости,оброците се служат на база сет мени)
 • Неограничено користење на Wellness & Spa центар
 • Надворешен паркинг (ограничен капацитет )
 • Wi-Fi низ цел хотел
 • Користење на Ски-Гардеробер во кругот на Конаци.
 • Baby Cot – со претходна резерваци
 • Детско катче во присуство на родителите
 • 5% попуст на сместување за престој од миниум 7 ноќи

Во цената не е вклучено: (задолжително плаќање во агенција)

 • Туристичка такса 1€ по лице на ден; Деца 7-15 години 0,50€ по лице на ден; Деца од 0-6,99 години ГРАТИС
 • Хотелско согирување 0,20€ по лице на ден
 • Oткажување до 45 дена пред Chek In е без пенали;
 • Трансфер до Ски-Центар (распоред истакант на рецепција)
 • Гаража 10€ на ден (однапред резервација)

Напомена:

 • За престој помалку од 3 ноќи со доплата од 20% од цените прикажани во табелата.
 • Доколку во двокреветна соба престојува едно лице цената се зголемува за 50%.
 • Дете 0-4,99 години две возрасни лица доколку користи заедничко легло – ГРАТИС

Ковид политика:

 • Хотелот – гарантира поврат на уплатени средства во случај:
 • Потврдено приуство на корона вирус на еден или повеќе лица на кој се оденсува резервацијата (доказ позитивен ПЦР тест)
 • Затварање на граници