Sunce 4* - 8 Декември - Импала Травел
+389 31 418-900 contact@impala.com.mk
+389 31 418-900 contact@impala.com.mk

Sunce 4* – 8 Декември

HOTEL SUNCE 4*- SOKO BANJA

Teрмин 08.12-11.12.2022

2 деца до 11,99 години ГРАТИС

2 возрасни во Standart Room 107 € на ден;
2 возрасни + 2 деца до 11,99 години во Superior Room 142 € на ден;

 

Во цената е вклучено:

 • Ноќевање со Појадок;
 • Неограничено користење на Wellness and Spa (затворен базен димензи 12m x 8m, хидромасажен базен (4m x 9m), финска сауна, био сауна, софт сауна, парна бања, џакузи, kneipp базен, ледена фонтана, калдариум, тропски тушеви….
 • Неограничено користење на фитнес центар;
 • Wi- Fi низ цел хотел;
 • Игротека за деца;
 • Надворешен паркинг;

Во цената не е вклучено:

 • Туристичка такса 1,20€ по лице на ден возрасни, Деца 7-14,99 години плаќа 0,60€ по лице на ден;
 • Деца 0-6,99 плаќат 0,20€ по лице на ден (наплата се врши во агенција);
 • Вечера 10,5€ за возрасни, деца 7-14,99 години 6€ по лице на ден

Услови:

 • Tрето и Четврто возрасно лице 19€ на дополнително легло;

Политика за откажување:

 • 10 дена пред почетокот на аранжманот без пенали;
 • Во случај на непристигнување (No Show) или предвремено заминување на гостите од хотелот, хотелот задржува 100%;

Опис на соби:

 • Standart Room – максимум 2 лица се состои од 1 просторија со брачен кревет димензија 160х200 и квадратура од 19m².
 • Superior Room – 2 возрасни + 2 деца или 3 возрасни + 1 дете се состои од 1 просторија со бранеч кревет со димензија 180х200 и софа на развлекување со димензија 140х190 со квадратура од 25m².