Zlatibor Mountain Resort & Spa 5* - Импала Травел
+389 31 418-900 contact@impala.com.mk
+389 31 418-900 contact@impala.com.mk

Zlatibor Mountain Resort & Spa 5*

Zlatibor Mountain Resort & Spa 5*- Златибор

Понудата е валидна 01.11-20.12.2022

2 деца до 11,99 години ГРАТИС

Цените се дадени по соба на ден за 2 лица за база Појадок и Вечера

Тип на соба

Цена

Standart Room

160€

Superior Room

190€

Family Room

248€

Junior Suite (1-Bed Room App.)

250€

Family Suite (2-Bed Room App.)

339€

 

Во цената е вклучено:

 • Полупансион (појадок и вечера)
 • Неограничено користење на луксузен Maгнезиум Spa&Wellness центар на преко 4.000m²: 3 внатрешни базена, 2 џакузи, 1 walking cc 20 лица х 1,25m, финска сауна, парна бања, био сауна, солена соба, ледена соба, шок туш….
 • Неограничено користење на фитнес центар со мулти функционални сали..
 • Wi-Fi

Во цената не е вклучено:

 • Туристичка такса 1,02€ по лице на ден за возрасни; Деца 7-15 години 0,51€ по лице на ден; Деца до 6,99 години ГРАТИС; (се наплаќа во агенција)
 • Катна гаража 10€ по кола на ден

Услови за деца:

 • 2 деца до 11,99 години во придружва на 2 полноплатежни лица ГРАТИС;
 • Во Standart Room може да се сместат 2 возрасни лица + 1 дете до 7 години (дели легло со родители)
 • Во Superior Room може да се сместат 2 возрасни лица / 3 возрасни лица / 2 возрасни лица + 1 дете до 11,99 години / 2 возрасни лица + 2 деца (1 дете до 11,99 години) (2-ро дете до 6,99 години) / 2 возрасни + 2 деца ( до 6,99 години)
 • Во Family Room може да се сместат 2 возрасни + 2 деца (11,99 години) / 3 возрасни / 3 возрасни + 1 дете (11,99 години) / 4 возрасни лица
 • Во Јunior Suite може да се сместат само 2 возрасни лица!
 • Во Family Suite може да се сместат 2 возрасни + 2 деца (11,99 години) / 3 возрасни + 1 дете 11,99 години / 4 возрасни лица

Напомена:

 • Single Room може да се користи Standart / Superior Room од цената се намалува 15€ на ден;
  – 3-то и 4-то возрасно лице на дополнително легло 49€ по лице на ден важи за Superior Room, Family Room, Family Suite;
 • 2 деца до 11,99 години ГРАТИС;
 • Baby Cot – ГРАТИС (задолжителна резервација)
 • Доплати на лице место (не се задолжителни):
 • Куглана,Биљард, ВИП СПА центар, детско катче

Политика за откажувањe:

 • 1 ноќ од вкупната вредност на резервација ке биде наплатено ако резервацијата се откаже или промени термин 21 – 15 дена пред почетокот на аранжманот.
 • 100% од вкупната вредност на резервација ке биде наплатено ако резервацијата се откаже или промени термин 14-0 дена пред почетокот на аранжманот.
 • Доколку гостинот го напушти хотелот пред датумот предвиден за враќање, хотелот нема да ги рефондира неискористените средства.