Hotel Ivan Rilski 4*- 8 Декември - Импала Травел
+389 31 418-900 contact@impala.com.mk
+389 31 418-900 contact@impala.com.mk

Hotel Ivan Rilski 4*- 8 Декември

ВИКЕНД ВО БАНСКО

HOTEL IVAN RILSKI 4*

08.12-11.12.2022

 

 

Автобус / 3 ноќевања / 4 дена             

                                                                                                                                                             

 

1 ден : 08.12.2022 (ЧЕТВРТОК)

Состанок и поаѓање на групата во раните утрински часови. Попатна пауза за гранични и царински формалности. Пристигнување во Банско и сместување во хотел. Слободно попладне и време за индивидуални активности. Вечера. Ноќевање.

 

2 ден : 09.12.2022 (ПЕТОК)

Појадок. Ден за слободни активности и индивидуални прошетки. Вечера. Ноќевање.

 

3 ден : 10.12.2022 (САБОТА)

Појадок. Ден за слободни активности и индивидуални прошетки. Вечера. Ноќевање.

 

4 ден : 11.12.2022 (НЕДЕЛА)

Појадок. Слободни активности и припрема за заминување. Напуштање на хотелите. Поаѓање кон Македонија во 14 часот по локално време. Пауза во Метро. Пристигнување во Македонија во вечерните часoви.

 
Хотел Иван Рилски 4* Цена Услуга
По лице во соба  2+1 210 € ПП+
Трет ВОЗРАСЕН на дополнително легло 150 € ПП+
ПРВО ДЕТЕ 6-12 ГОД / на дополнително легло 110  ПП+
ВТОРО ДЕТЕ 6-12 ГОД / на дополнително легло 95  ПП+
ДЕТЕ  0-5,99 ГОД БЕСПЛАТНО ПП+

Цените во табелата се дадени по лице за 3 ноќевања.

 

ВО ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ Е ВКЛУЧЕНО:

  • 3 ноќевања со појадок и вечера;
  • Користење на надворешен базен (34°) и внатрешен базен ( 36° ) со минерална вода џакузи, сауна, парна бања, финска бања;
  • Фитнес центар 24/7;
  • Игротека за деца 10.00-21.00;
  • Паркинг.

 

ВО ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ НЕ Е ВКЛУЧЕНО:

  • Туристичка такса 1 евро од вечер по лице;
  • Автобуски превоз ВЕЛЕС-БАНСКО-ВЕЛЕС (трансфери од Скопје, Куманово, Кавадарци, Неготино, Штип) – Возрасен  40 €; Деца до 11,99 год – 30 €; Деца до 3 год бесплатно.

 

 

Начини на плаќање:

  • Цената на аранжманот се плаќа исклучиво во денари во агенција по курс 1€ = 62,00мкд.  При резервација на аранжманот се уплатува 30% од износот на аранжманот како авансна уплата. Остатокот од аранжманот се доплатува на 10 дена пред поаѓање.