Wellness Hotel Bulgaria 4*- 8 Декември - Импала Травел
+389 31 418-900 contact@impala.com.mk
+389 31 418-900 contact@impala.com.mk

Wellness Hotel Bulgaria 4*- 8 Декември

ВИКЕНД ВО БАНСКО

WELLNESS HOTEL BULGARIA 4*

08.12-11.12.2022

 

 

Автобус / 3 ноќевања / 4 дена             

                                                                                                                                                             

 

1 ден : 08.12.2022 (ЧЕТВРТОК)

Состанок и поаѓање на групата во раните утрински часови. Попатна пауза за гранични и царински формалности. Пристигнување во Банско и сместување во хотел. Слободно попладне и време за индивидуални активности. Ноќевање.

 

2 ден : 09.12.2022 (ПЕТОК)

Појадок. Ден за слободни активности и индивидуални прошетки. Ноќевање.

 

3 ден : 10.12.2022 (САБОТА)

Појадок. Ден за слободни активности и индивидуални прошетки. Ноќевање.

 

4 ден : 11.12.2022 (НЕДЕЛА)

Појадок. Слободни активности и припрема за заминување. Напуштање на хотелите. Поаѓање кон Македонија во 14 часот по локално време. Пауза во Метро. Пристигнување во Македонија во вечерните часoви.

 
Хотел WELLNESS HOTEL BULGARIA 4* Цена Услуга
DOUBLE ROOM 2+0 130 € НП
DOUBLE DELUXE 2+1 140  НП
APARTMENT 2+2 185 € НП
EXTRA BED ADULT / 12Y 95  НП
EXTRA BED 5-11,99 Y 75  НП
CHILD  0-4,99 Y free НП

Цените во табелата се дадени по лице за 3 ноќевања.

 

ВО ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ Е ВКЛУЧЕНО:

  • 3 ноќевања со појадок;
  • Користење на внатрешен базен со минерална вода, џакузи, сауна, парна бања;
  • Фитнес центар;
  • Игротека за деца;

 

ВО ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ НЕ Е ВКЛУЧЕНО:

  • Туристичка такса 1 евро од вечер по лице;
  • Автобуски превоз ВЕЛЕС-БАНСКО-ВЕЛЕС (трансфери од Скопје, Куманово, Кавадарци, Неготино, Штип) – Возрасен  40 €; Деца до 11,99 год – 30 €; Деца до 3 год бесплатно.

 

 

Начини на плаќање:

  • Цената на аранжманот се плаќа исклучиво во денари во агенција по курс 1€ = 62,00мкд.  При резервација на аранжманот се уплатува 30% од износот на аранжманот како авансна уплата. Остатокот од аранжманот се доплатува на 10 дена пред поаѓање.