Gorski Hotel & Spa 4* - SKI OPENING KOPAONIK - Импала Травел
+389 31 418-900 contact@impala.com.mk
+389 31 418-900 contact@impala.com.mk

Gorski Hotel & Spa 4* – SKI OPENING KOPAONIK

SKI OPENING KOPAONIK

GORSKI HOTEL & SPA 4*- KOPAONIK

ГРАТИС СКИ КАРТИ ЗА 08,09,10 I 11.12.2022
ГРАТИС ВЛЕЗНИЦИ ЗА КОНЦЕРТИ
09.12 – Aцо Пејовиќ
10.12 – Александра Пријовиќ

Поради секојдневни измени неопходно е да се провери цената пред да се направи резервација!

Термин 07.12-14.12.2022

Цените се дадени по лице за пакет

Тип на Соба

3 ноќи

1/1 Superior Room

780€

Superior Room

484€

Superior Family Room

532€

1/1 Deluxe Room

855€

Deluxe Room

532€

Deluxe Family Room

616€

Цените се дадени по соба за пакет

One Bedroom Suite

4 лица мах

1.045€

Two Bedroom Suite with Terrace

5 лица мах

2.554€

 

Во цената на пакетот е вклучено:

 • Минимум 3 ноќи на база Полупансион;
 • Ски карта 08, 09, 10 и 11 Декемри;
 • Ски Гардеробер;
 • Доцно одјавување од хотел во зависност од расположливост;
 • 35% попуст на секое дополнително ноќевање;
 • Неограничено користење на Спа центар на преку 1.000m²: (затворен базен, сауна свет, солна соба, ледена фонтана, камбала, шок туш, тапидариум…)
 • Неограничено користење на фитнес центар

Во цената не е вклучено:

 • Туристичка такса 1,20€ по лице на ден за возрасни, деца 7-14,99 години 0,60€ по лице на ден; Деца до 6,99 години ГРАТИС;

Услови за деца:

 • Деца до 1,99 години ГРАТИС
 • Дете 2-11,99 години доплаќа 36€ по лице на ден
 • Деца со 1 возрасно лице во Single Superior Room доплаќаат 36€ по лице на ден
 • Деца во Family Room прво дете плаќа 36€ по лице на ден, второ дете доплата 6€ по лице на ден
 • 3-то возрасно лице на дополнително легло 42€ по лице на ден.

Услови за резервација:

 • За резервација е потребно минимум 50% од вкупната сума на аранжманот, остатокот од сумата се доплаќа 14 дена пред патување.
 • Цените се дадени во ЕУР, плаќањето се врши исклучиво во денарска противредност по курс 1€ = 62 Денари.

Откажување на резервација:

 • 30% од вкупната вредност на аранжманот ќе бидат наплатени ако резервацијата се откаже 29-15 дена пред почетокот на аранжманот.
 • 80% од вкупната вредност на аранжманот ќе бидат наплатени ако резервацијата се откаже 14-8 дена пред почетокот на аранжманот.
 • 100% од вкупната вредност на аранжманот ќе бидат наплатено ако резервацијата се откаже 7-0 дена пред почетокот на аранжманот.
 • Доколку гостинот го напушти хотелот пред закажаниот термин на заминување, хотелот ги задржува средствата за неискористениот дел.