Хотел Радан - Пролом Бања - Импала Травел
+389 31 418-900 contact@impala.com.mk
+389 31 418-900 contact@impala.com.mk

Хотел Радан – Пролом Бања

Хотел Радан 3* – Пролом Бања

Хотел Радан се наоѓа во Пролом Бања, 45 км од Лесковац и 47 км од Приштина. Располага со надворешен базен и спа центар. Гостите можат да уживаат во оброците во ресторанот или барот. Сите соби имаат ТВ со рамен екран и приватна бања. Одредени соби имаат простор за седење за одмор по напорниот ден. Дополнителните погодности вклучуваат бањарки, бесплатен тоалетен прибор и фен за коса. Рецепцијата е отворена 24 часа на ден. Хотелот нуди бројни велнес објекти и третмани со термална изворска вода. Во објектот можете да играте пинг-понг и пикадо, а хотелот нуди и услуга за изнајмување велосипеди. 

Цените се дадени по лице на ден на база полн пансион во двокреветни стандардни соби.

  Јануари – Март Април 01 Мај – 20 Јуни 20  Јуни – 10 Септември 10 Септември – 30 Септември Октомври – Декември
Основен БП 55 € 56 € 57 € 60 € 57 € 55 €

* Наведените цени не важат за време на празничните периоди во Србија: 01.01.-09.01.2024, 14.02.-19.02.2024, 30.04.-06.05.2024, 08.11. – 12.11.2024 г. и 25.12.-31.12.2024 година кога важат посебните празнични пакети. Основен БП значи престој од 2 или повеќе дена, а дополнителен БП  значи престој од 5 или повеќе дена.

 

Основниот БП вклучува:

 • Лекарски прегледи од дежурни лекари за време на престојот;
 • Балнеотерапија: пиење медицинска Пролом вода од изворот, хидрокинеза терапија (групни вежби во базен со лековита вода)
 • Докторска здравствена контрола: 24-часовна медицинска услуга во хотелот, изработка на отпусна листа;
 • Секојдневно користење на Велнес центарот: сауна, солена соба, парна бања, тепидариум, џакузи базен, отворен-затворен базен;
 • Секојдневна употреба на внатрешен базен (16x9m) со лековита вода, температура 30°C;
 • Секојдневна употреба на отворени базени со лековита вода (при временски услови дозволи);
 • Секојдневно користење на фитнес сала и спортски терени (две асфалтни игралишта за мали спортови: ракомет, одбојка, кошарка); користење на салата за забава: пинг понг, билијард, пикадо, друштвени игри;
 • Сместување во стандардни двокреветни соби во хотел Радан: ТВ, WiFi интернет, лековита вода Пролом имплементирани во сите простории, бањарки, фен за коса;
 • Храна на база на полн пансион: сите три оброци по принцип на бифе маса;
 • Програма за анимација со спа рекреативец: групни вежби во фитнес сала и на отворено, прошетки;
 • Данок за престој и осигурување
 • Цените се дадени по лице на ден во двокреветна соба

 

Доплати:

 • Доплата за еднокреветна соба: 13 € на ден
 • Престој во апартман: 13 € по лице на ден
 • Попуст за деца (во придружба на двајца возрасни):
 • Деца до 7 години престојуваат бесплатно
 • Од 7-12 години: 50% од наведените цени
 • Попуст за деца (придружувани од еден возрасен):
 • Деца под 3 години престојуваат бесплатно
 • Од 3-7 години: 50% од наведените цени
 • Факултативи:
 • • Екскурзија до Ѓавоља Варош (споменик на природата и единствен претставник на Србија во изборот за „7 чуда на природата“)
 • • Екскурзија до Луковска Бања (највисоката бања во Србија, 37 извори на термална вода)
 • • Екскурзија до Куршумлија (првата престолнина на Србија, со манастири од 12 век) и неолитската населба Тротоарот;
 • • Можно е да се организираат екскурзии со хотелски водич до градовите и населбите во близина: Ниш, Крушевац, Копаоник.