Хотел Mona 4* - Златибор - Импала Травел
+389 31 418-900 contact@impala.com.mk
+389 31 418-900 contact@impala.com.mk

Хотел Mona 4* – Златибор

FIRST MINUTE OFFER

(за резервација до 24.03.2024)

ВЕЛИГДЕН ВО МОНА 4*

Термин 29.04-06.05.2024.

 

Пакет од 3 ноќи по лице:
– Standard Room – 150€
– Comfort Room – 170€
– Superior Room – 195€
– Single Room – 240€
 
Пакет од 5 ноќи по лице:
– Standard Room – 233€
– Comfort Room – 263€
– Superior Room – 297€
– Single Room – 365€

 

Во цената е вклучено:

 • Ноќевање со појадок
 • Користење на затворен базен, џакузи,сауни..
 • Фитнес Центар
 • Wi-Fi
 • Детско Катче
 • Натпревар во боење на велигденски јајца

 

Во цената не е вклучено:

 • Туристичка такса 1€ по лице на ден; Деца од 7-14,99 години плаќаат 0,50€ по лице на ден; Деца до 7 години не плаќаат (наплата во агенција)
 • Надворешен паркинг 6€ по кола за 24h

 

Услови за деца:

 • Деца до 6,99 години во присуство на две полноплатежни лица ГРАТИС.
 • Деца 7-11,99 години во присуство на две полноплатежни лица доплата 20€ по лице на ден.
 • Tрето возрасно лице на дополнително легло 33€ по лице на ден;

 

Доплата за вечера

 • Доплата за вечера за возрасно лице 15,50€ по лице на ден
 • Доплата за вечера за деца 2-6,99 години 8€ по лице на ден
 • Доплата за вечера за деца 7-11,99 години 11€ по лице на ден
 • Престој на домашни миленичиња е дозволен со претходна најава доплата 10€ на ден.

 

Услови за откажување:

 • Откажување на резервација до 10 дена пред почеток на аранжманот без пенали