Хотел Јелак - Луковска Бања - Импала Травел
+389 31 418-900 contact@impala.com.mk
+389 31 418-900 contact@impala.com.mk

Хотел Јелак – Луковска Бања

Хотел Јелак – Луковска Бања

Хотелот Јелак се наоѓа во Луково и нуди спа центар и отворен базен со топла вода, кој е отворен во текот на целата година. Гостите можат да уживаат во оброк во ресторанот или пијалок во барот. Бесплатен безжичен интернет е достапен во сите соби. Паркинг во рамките на зградата може да се користи бесплатно. Сите соби имаат балкон и ТВ со кабелски канали. Одредени соби имаат поглед на планина или река, а некои имаат простор за седење. Собите имаат бања со туш, бесплатен тоалетен прибор и фен. Рецепцијата е отворена 24/7. Хотелот нуди простор за складирање на ски опрема, ски училиште и услуга за изнајмување ски опрема. Во хотелот е можно да изнајмите и велосипеди. Гостите исто така можат да играат тенис и пинг-понг во хотелот. Ски-лифтот е оддалечен 600 метри, а Копаоник е на 60 километри. 

Цените се дадени по лице на ден на база полн пансион во двокреветни стандардни соби.

  Јануари – Март Април Мај / Јуни Јули – Септември Октомври – Декември
Основен БП 55 € 56 € 57 € 60 € 55 €
Дополнителен БП 70 € 71 € 72 € 75 € 70 €

* Наведените цени не важат за време на празничните периоди во Србија: 01.01.-09.01.2024, 14.02.-19.02.2024, 30.04.-06.05.2024, 08.11. – 12.11.2024 г. и 25.12.-31.12.2024 година кога важат посебните празнични пакети. Основен БП значи престој од 2 или повеќе дена, а дополнителен БП  значи престој од 5 или повеќе дена.

Основниот БП вклучува:

 • Сместување во стандардни двокреветни соби (ТВ, минибар, бањарки, фен за коса);
 • Лекарски прегледи од дежурни лекари;
 • Балнеотерапија: капење во лековита вода (внатрешни џакузи базени, надворешни базени, „џакузи“во Горња Бања – место на природен извор на термална вода), терапија со хидрокинеза (групни вежби во базен со лековита вода);
 • Секојдневна употреба на Велнес центарот: финска сауна, био сауна, парна бања, солена бања, тепидариум;
 • Секојдневно користење на спортски терени (асфалтен терен за мали спортови: кошарка, ракомет,одбојка);
 • Програма за анимација со рекреативен терапевт: групни вежби во фитнес сала и на отворено, прошетки низ областа;
 • Оброци со полн пансион: појадок – избор од 10 јадења, ручек и вечера по принцип анкети (3 јадења од дневното мени + диета);
 • WiFi интернет;
 • Локални даноци;

Дополнителниот БП вклучува:

 • Основен БП + четири терапии дневно (спроведени дневно и за време на викендите и празниците):
 • Хидромасажа во лековита вода (бисерна купка);
 • Примена на лековита кал (до 2 апликации);
 • Електротерапија (дијадинамика, интерферентни струи, TENS, solux ламба, мускулен стимулатор);
 • Рачна масажа – сегментална, во траење од 10 минути.

Цените се дадени по лице на ден на база полн пансион во двокреветни стандардни соби.

 • Доплата за еднокреветна соба: 13 € на ден.
 • Доплата за Comfort соба: 5 € по лице на ден.
 • Доплата за апартман: 13 € по лице на ден.

Услови за деца:

o Бесплатен престој до 5 години

o Од 5-10 години: 50% од наведените цени

o 10 години и постари:  плаќаат полна сума