Хотел Izvor 5* - Аранѓеловац - Импала Травел
+389 31 418-900 contact@impala.com.mk
+389 31 418-900 contact@impala.com.mk

Хотел Izvor 5* – Аранѓеловац

Хотел Izvor 5*

 

Тип на соба Цена за 1 лице Цена за 2 лица
Economy room 140 € 150 €
Standard room 160 € 170 €
Komfort room 180 € 190 €
Deluks room 200 € 210 €
Family superior room 200 € 210 €
Family premium room 220 € 230 €
Standard apartment 250 € 260 €
Executive apartment 290 € 300 €
Executive apartment 340 € 350 €

 

Во цената е вклучено:

 • Ноќевање на база полупансион (појадок и вечера)
 • Неограничено користење на Спа и велнес центар, фитнес центар, аква парк (во сезона) и користење на WiFi.
 • ДДВ е вклучено во цената.

Во цената не е вклученo:

 • Туристичка такса од 120 динари по лице за ноќевање.
 • За деца под 7 години не се плаќа туристичка такса, за деца од 7-15 години се плаќа 60 динари.
 • Доплата за трето возрасно лице на база полупансион изнесува 60 € на ден.
 • Дневен престој се издава од 10:00 до 18:00 часот во времетраење од 6 часа.
 • Користењето на бебешки креветчиња и столчиња за деца е бесплатно.
 • Пријавувањето на гостите е од 14:00 часот, а одјавувањето до 12:00 часот.
 • (0-2) сите деца под 2 години. – се сместуваат  БЕСПЛАТНО.
 • (2-7) сите деца на возраст од 2 до 7 години (2,3,4,5,6) – 15 €.
 • (7-12) сите деца на возраст од 7 до 12 години. (7,8,9,10,11) – 30 €.
 • (12+) сите деца на возраст од 12 години и постари плаќаат како за трето лице – 60€.