Хотел 'Interhotel 4*' - Сандански - Импала Травел
+389 31 418-900 contact@impala.com.mk
+389 31 418-900 contact@impala.com.mk

Хотел ‘Interhotel 4*’ – Сандански

Interhotel Sandanski 4*

Период на престој 01.02.2024 – 29.03.2024

 

Цените се по СОБА на ДЕН за услуга: ноќевање со појадок

SGL /еднокреветна соба/

Kапацитет во соба Недела – Четврток Петок и Сабота
1 adl 83 100
1 adl+1 chd /4-11,99/ 83 100

DBL /двокреветна соба/

Капацитет во соба Недела – Четврток Петок и Сабота
2 adl 106 130
2 adl+1 chd /0-3,99/ 106 130
2 adl+1 chd /4-11,99/ 121 148
2 adl+2 chd /0-3,99 и 4-11,99/ 121 148
2 adl+1 chd /12-15,99/ 141 173
2 adl+2 chd /0-3,99 и 12-15,99/ 141 173

SUP /супериор соба/

Капацитет во соба Недела-Четврток Петок и Сабота
2 adl 128 156
2 adl+1 chd /0-11,99/ 128 156
2 adl+2 chd /0-3,99 и 4-11,99/ 128 156
2 adl+2 chd /4-11,99/ 128 156
2 adl+1 chd /12-15,99/ 163 199
3 adl 163 199
3 adl+ 1chd /0-11,99/ 163 199
3 adl+2 chd /0-3,99 и 4-11,99/ 163 199

STD /студио/

Капацитет во соба Недела-Четврток Петок и Сабота
2 adl 154 188
2 adl+1 chd /0-11,99/ 154 188
2 adl+2 chd /0-3,99 и 4-11,99/ 154 188
2 adl+2 chd /4-11,99/ 154 188
2 adl+1 chd /12-15,99/ 189 231
2 adl+2 chd /0-3,99 и 12-15,99/ 189 231
3 adl 189 231
3 adl+1 chd /0-11,99/ 189 231
3 adl+2 chd /0-3,99 и 4-11,99/ 189 231

APP /апартман/

Капацитет во соба Недела-Четврток Петок и Сабота
2 adl 172 210
2 adl+1 chd (0-11,99) 172 210
2 adl+2chd (0-3,99/4-11,99) 172 210
2 adl+2 chd /4-11,99/ 172 210
2 adl+1 chd (12-15,99) 207 253
2 adl+2 chd (0-3,99 /12-15,99 ) 207 253
3 adl 207 253
3 adl+1 chd /0-11,99/ 207 253
3 adl+2 chd /0-3,99 и 4-11,99/ 207 253

APP FAMILY/апартман фамилијарен/

Капацитет во соба Недела-Четврток Петок и Сабота
3 adl 234 286
3 adl+1 chd (0-11,99) 234 286
3 adl+2 chd (0-3,99/4-11,99) 234 286
3 adl+1 chd (12-15,99) 269 329
4 adl 269 329

 

Цените се во €, плаќање во денарска противвредност 1€ = 62,00 мкд

adl – возрасен
chd – дете

Овие цени не важат за национални, верски празници:
01.03-04.03.2024
29.03-08.04.2024
01.05-07.05.2024
23.05-26.05.2024
05.09-08.09.2024
20.09-23.09.2024
20.12.2024-09.01.2025

Доплата за вечера:
18 € возрасен /  9 € дете 4-11,99

Во цената Е вклучено:

 • Ноќевање со појадок
 • Користење на сауна, парна бања и фитнес центар,
 • Внатрешен базен со минерална вода,
 • Отворен базен со минерална вода,
 • Термо базен на отворено,
 • Лежалка покрај базените,
 • Користење на пешкир за базените
 • Бесплатен паркинг,
 • Безжичен интернет на територијата на целиот хотел,
 • Сеф во секоја хотелска соба
 • Детско катче со професионален забавувач
 • Туристичка такса

Во цената НЕ Е вклучено:

 • Превоз
 • Патничко осигурување
 • Личен трошок на патникот
 • Неспомнати услуги

Напомена !

 • Сместување по 15:00 ч. (локално време)
 • Напуштање до 12:00 ч. (локално време)
 • Доколку сакате да користите услуги во хотелот (собна сметка) гостите мора да ги наведат деталите за својата кредитна картичка
 • Цените НЕ ВАЖАТ за национални и верски празници, семинари, конгреси…

Услови за сместување во собите

Сместување Максимум
Двокреветна соба (француско легло) 2 возрасни + 1 дете до 15.99г. + 1 дете до 3.99г
Супериор соба 3 возрасни + 1 дете до 11.99г. + 1 дете до 3.99г.
Студио 3 возрасни + 1 дете до 11.99г. + 1 дете до 3.99г.
Апартман 3 возрасни + 1 дете до 11.99г. + 1 дете до 3.99г.
Апартман Фамили 4 возрасни + 1 дете до 15.99г. + 1 дете до 3.99г