Хотел Фрушке Терме 4* - Врдник - Импала Травел
+389 31 418-900 contact@impala.com.mk
+389 31 418-900 contact@impala.com.mk

Хотел Фрушке Терме 4* – Врдник

Хотел Фрушке Терме 4*

За цени, достапност и повеќе информации Ве молиме контактирајте не на
+389 31 418 900
+389 76 491 492
contact@impala.com.mk

 

Хотел Фрушке Терме се наоѓа во Врдник Србија : Хотелот располага со 201 сместувачки единици: 177 лукс соби, 8 семејни соби, 3 соби за лица со посебни потреби, 13 апартмани

Прием на багаж и услуга за транспорт, услуга во соба 08: 00-22: 00ч, подготовка на специјални оброци на барање. Електронски сефови во собите, услуги за перење алишта.

Ресторан „Фрушко“: појадок: 07: 30-10: 30ч, ручек: 13: 00-17: 00ч, вечера: 18: 30-21: 00ч „Инспиративен бар“ 08: 00-23: 00ч “Wellness bar” 09: 00-20: 00 работен ден, Недела / 09: 00-22: 00ч Петок и Сабота

Велнес и спа центар: воден свет, сауна, релакс зона, премиум велнес, приватен спа центар, аква забавна зона за деца, сува слајд, солариум, фитнес центар, служба за спасување, тераса за сонце. Здравствено велнес центар: лимфна дренажа, карбофит, кал, ексилис и мезотерапија

Обезбеден паркинг, обезбедена гаража, со 24 часовен видео надзор, WiFi бесплатно, Услуги за фотокопирање, 11 сали за состаноци со капацитет до 1000 учесници, Организација на разни активности за тим билдинг.  Тениски и кошаркарски игралишта, премиер аква, адреналински парк, забавна соба, изнајмување велосипед, свечена сала за организирање свадби и прослави, Организација на дегустација со стручно водство на сомелиер, музичка програма, продавница за подароци, игралиште за деца, 24 часа обезбедување.

Спроти хотелот на 150м, има гаража со 350 паркинг места, со видео надзор, на гостите им е обезбедено безбедно место за нивните возила за време на нивниот престој во хотелот. Хотелот нема услуга за паркирање со камериер. Паркинг пред хотелот е достапен само при пријавување и одјавување – 30 мин. Паркирањето пред хотелот се третира како дневен паркинг и се наплатува според утврдениот ценовник на лице место.