Хотел Sun Village 4* - Лорет де Мар - Импала Травел
+389 31 418-900 contact@impala.com.mk
+389 31 418-900 contact@impala.com.mk

Хотел Sun Village 4* – Лорет де Мар

Хотел Sun Village 4* – Лорет де Мар

 

Хотелот Sun Village 4*, се наоѓа на 3 минути пешачење од плажа и поседува соби со поглед на море и прекрасна сина гледка кон истото. Хотелот располага со 2 приватни базени и  нуди бесплатно WiFi во внатрешноста на хотелот и во градините надвор.

 Секоја од собите  е опремена со ТВ, фрижидер, уреден  балкон и биро и истите се со вградени клима уреди кои ќе ви помогнат да се разладите во топлите летни денови. Исто така поседуваат риватна бања со туш. Сеф е достапен само на барање со дополнителен платен надоместок за истиот.

 Хотелот располага со свој ресторан, бар и сончева тераса. Рецепцијата е отворена и достапна  за информации 24 часа за своите гости и клиенти. Во околината се достапни  продавници и ресторани кои може да се најдат во рамки од 100м во близина на хотелот . Центарот на Лорет де Мар е на помалку од 5 минути пешачење од хотелот.

 

 

Датум: 20.06.-20.09.2024
Времетраење: минимум 7 – 9 ноќи
Дестинација: Лорет де Мар, Шпанија
Транспорт: Авион

 

Dates

Adult

(3rd) Adult

Child

SGL Room

20.06 – 28.06

1075 €

1020 €

775 €

235 € +

28.06 – 05.07

970 €

910 €

730 €

235 € +

05.07 – 12.07

1030 €

970 €

760 €

235 € +

12.07 – 20.07

1105 €

1095 €

795 €

235 € +

20.07 – 29.07

1180 €

1095 €

795 €

235 € +

26.07 – 04.08

1180 €

1095 €

795 €

235 € +

29.07 – 05.08

1075 €

1020 €

780 €

235 € +

03.08 – 11.08

1125 €

1095 €

790 €

235 € +

05.08 – 12.08

1075 €

1020 €

780 €

235 € +

10.08 – 18.08

1125 €

1095 €

790 €

235 € +

12.08 – 21.08

1180 €

1095 €

795 €

235 € +

22.08 – 30.08

1140 €

1070 €

795 €

235 € +

30.08 – 06.09

995 €

950 €

730 €

235 € +

06.09 – 13.09

985 €

910 €

730 €

235 € +

13.09 – 20.09

945 €

870 €

730 €

235 € +

*Политика за деца – попустот за деца може да варира според бројот на денови и избраниот период.

*Побарајте понуда за избор на различни термини, тип на соби и пансионски услуги како и за информации и резервации испратете барање на следната меил адреса contact@impala.com.mk или на телефон +38976491492.

Во цената е вклучено:
 • 7 / 8 / 9  ноќевања во Хотел Sun Village 4**** со услуга на база полупансион HB
 • Аеродромски такси
 • Повратен авионски билет
 • Трансфер од аеродром до хотел и од хотел до аеродром 
 • Политика за деца
Во цената не е вклучено:    
 • Туристичка такса 2 евра од ден по лице
 • Патничко осигурување
Забелешки:                 
 • Пасошот треба да е со важност од минимум 90 дена од моментот на влез во земја од Шенген зоната
 • Пожелно е секој патник да има валидно патничко осигурување
 • При резервацијата треба да се плати 30% од вкупниот износ на аранжманот
 • Плаќањата извршени во денарска противвредност ќе се пресметуваат по курс 1 EUR = 62 МКД

Flights to Spain – Schedule Air Serbia

20 JUNE / 28 JUNE

20 Jun

SKP – 04.00 – BEG – 05.10

20 Jun

BEG – 06.30 – BCN 09.10

28 Jun

BCN – 20.40 – BEG – 23.10

29 Jun

BEG – 00.50 – SKP – 02.00

28 JUNE / 05 JULY

28 Jun

SKP – 04.00 – BEG – 05.10

28 Jun

BEG – 06.30 – BCN 09.10

05 Jul

BCN – 20.40 – BEG – 23.10

06 Jul

BEG – 00.50 – SKP – 02.00

5 JULY / 12 JULY

5 Jul

SKP – 04.00 – BEG – 05.10

5 Jul

BEG – 06.30 – BCN 09.10

12 Jul

BCN – 20.40 – BEG – 23.10

13 Jul

BEG – 00.50 – SKP – 02.00

12 JULY / 20 JULY

12 Jul

SKP – 04.00 – BEG – 05.10

12 Jul

BEG – 06.30 – BCN 09.10

20 Jul

BCN – 21.25 – BEG – 23.55

21 Jul

BEG – 00.50 – SKP – 02.00

20 JULY / 29 JULY

20 Jul

SKP – 04.00 – BEG – 05.10

20 Jul

BEG – 06.30 – BCN 09.10

29 Jul

BCN – 20.40 – BEG – 23.10

30 Jul

BEG – 00.50 – SKP – 02.00

26 JULY / 04 AUG

26 Jul

SKP – 04.00 – BEG – 05.10

26 Jul

BEG – 06.30 – BCN 09.10

04 Aug

BCN – 20.40 – BEG – 23.10

05 Aug

BEG – 00.50 – SKP – 02.00

29 JULY / 05 AUG

29 Jul

SKP – 04.00 – BEG – 05.10

29 Jul

BEG – 06.30 – BCN 09.10

5 Aug

BCN – 20.40 – BEG – 23.10

6 Aug

BEG – 00.50 – SKP – 02.00

03 AUG / 11 AUG

3 Aug

SKP – 04.00 – BEG – 05.10

3 Aug

BEG – 06.30 – BCN 09.10

11 Aug

BCN – 20.40 – BEG – 23.10

12 Aug

BEG – 00.50 – SKP – 02.00

05 AUG / 12 AUG

5 Aug

SKP – 04.00 – BEG – 05.10

5 Aug

BEG – 06.30 – BCN 09.10

12 Aug

BCN – 20.40 – BEG – 23.10

13 Aug

BEG – 00.50 – SKP – 02.00

10 AUG / 18 AUG

10 Aug

SKP – 04.00 – BEG – 05.10

10 Aug

BEG – 06.30 – BCN 09.10

18 Aug

BCN – 20.40 – BEG – 23.10

19 Aug

BEG – 00.50 – SKP – 02.00

12 AUG / 21AUG

12 Aug

SKP – 04.00 – BEG – 05.10

12 Aug

BEG – 06.30 – BCN 09.10

21 Aug

BCN – 20.40 – BEG – 23.10

22 Aug

BEG – 00.50 – SKP – 02.00

22 AUG / 30 AUG

22 Aug

SKP – 04.00 – BEG – 05.10

22 Aug

BEG – 06.30 – BCN 09.10

30 Aug

BCN – 20.40 – BEG – 23.10

31 Aug

BEG – 00.50 – SKP – 02.00

30 AUG / 06 SEP

30 Aug

SKP – 04.00 – BEG – 05.10

30 Aug

BEG – 06.30 – BCN 09.10

6 Sep

BCN – 20.40 – BEG – 23.10

7 Sep

BEG – 00.50 – SKP – 02.00

06 SEP / 13 SEP

6 Sep

SKP – 04.00 – BEG – 05.10

6 Sep

BEG – 06.30 – BCN 09.10

13 Sep

BCN – 20.40 – BEG – 23.10

14 Sep

BEG – 00.50 – SKP – 02.00

13 SEP / 20 SEP

13 Sep

SKP – 04.00 – BEG – 05.10

13 Sep

BEG – 06.30 – BCN 09.10

20 Sep

BCN – 20.40 – BEG – 23.10

21 Sep

BEG – 00.50 – SKP – 02.00

 

Факултативи

1. Барселона Панорамика

Целодневен разглед на Барселона и посета на споменикот Коломбо, ридот Монтјуик – панорамски поглед, Олимписки стадион, Магични Фонтани, Плоштад Еспања, Гран Виа, Пасео де Грација, Каса Батло – Гауди, Каса Педрера – Гауди, Саграда Фамилија – Гауди и слободно времена Плоштад Каталуња.

Времетраење: 4 часа

2. Аквариум Барселона

Најголемиот аквариум со медитеранска тематика во светот. Започнете со водено патување низ тропските океани, коралните гребени и морските заедници на Медитеранот. Со 35 аквариуми и 11.000 животни од 450 видови, овој акавриум е еден од најголемите во Европа и ви нуди незаборавно запознавање со морскиот свет.

Времетраење: 1,5 часа

3. Камп Ноу

Камп Ноу е најголемиот стадион во Европа и неговите димензиите се импресивни. Овде можете да го видите зад сцената еден од најпознатите клубови во светот. Како изгледа во прес-кабина или во кабината на екипажот? Какво е чувството кога играч оди низ тунелот кон тревата? 

 • Уникатен поглед зад сцената на ФК Барселона
 • Кабина за гости, области за печат, тунел за играчи, капела, тревник и трибина
 • Музејот ја раскажува возбудливата приказна за ФК Барселона

Времетраење: 1,5 часа

4. Музеј Дали + Георна

Откријте го музејот Салвадор Дали во Фигерес и магичниот средновековен град Жирона, двете од најпознатите атракции во северна Каталонија.

Музеј на Дали – е музеј на уметникот Салвадор Дали во неговиот роден град Фигереш, во Каталонија, Шпанија. Срцето на музејот е градскиот театар што Дали го знаел како дете. Музејот ја прикажува единствената најголема и најразновидна колекција на дела на Салвадор Дали.

Херона – позната по својата средновековна архитектура, заграден со ѕидови Стариот кварт (Бари Вел) и римските остатоци од тврдината Форца Вела. Украсените градини се наредени низ Passeig Arqueològic, патека по средновековните ѕидини на Стариот кварт, кои вклучуваат караули со огромен поглед.

Времетраење: 7 часа

5. Монсерат

Место каде што се спојуваат духовноста, природата и историјата. Планината и бенедиктинскиот манастир Монсерат, основан во 11 век, се наоѓаат во природен парк на 60 километри западно од Барселона.

Добро е познато како место на Бенедиктинската опатија, Санта Марија де Монсерат, која е домаќин на светилиштето Богородица од Монсерат. Планината е составена од впечатливо розев конгломерат, форма на седиментна карпа. Монсерат е првиот национален парк во Шпанија.

6. Порт Авентура

Истражете цел свет на забава, најдобра забава, релаксација, кујна и шопинг што можете да ги замислите. Посетете ги различните тематски области на паркот Порт Авентура и бидете воодушевени од неговите атракции и претстави.

Времетраење: 8 часа