Хотел Fenal Mar 3* - Лорет де Мар - Импала Травел
+389 31 418-900 contact@impala.com.mk
+389 31 418-900 contact@impala.com.mk

Хотел Fenal Mar 3* – Лорет де Мар

Хотел Fenal Mar 3* – Лорет де Мар

Хотел Фенал Мар !!

Имате се што Ви треба за да уживате во одмор полн со релаксација во средина која Ви нуди беспрекорно уживање. Удобни соби, базен, ресторан со шведска маса со тераса, бар, бесплатен Wi-Fi, сместување за домашните миленичиња и другарчиња… Хотелот Фенал Мар располага со голем број на удобности кои ќе го претворат Вашиот престој во многу пријатно доживување. 

Ресторанот Fenal Mar е ресторан со шведска маса со голем број на континентални и интернационални јадења.

 

Датум: 20.06.-20.09.2024
Времетраење: минимум 7 – 9 ноќи
Дестинација: Лорет де Мар, Шпанија
Транспорт: Авион

 

Dates

Adult

(3rd) Adult

Child

SGL Room

20.06 – 28.06

1045 €

990 €

755 €

235 € +

28.06 – 05.07

940 €

880 €

715 €

235 € +

05.07 – 12.07

995 €

940 €

740 €

235 € +

12.07 – 20.07

1075 €

1065 €

775 €

235 € +

20.07 – 29.07

1150 €

1065 €

775 €

235 € +

26.07 – 04.08

1150 €

1065 €

775 €

235 € +

29.07 – 05.08

1030 €

990 €

765 €

235 € +

03.08 – 11.08

1095 €

1065 €

770 €

235 € +

05.08 – 12.08

1030 €

990 €

760 €

235 € +

10.08 – 18.08

1095 €

1065 €

770 €

235 € +

12.08 – 21.08

1150 €

1065 €

770 €

235 € +

22.08 – 30.08

1110 €

1040 €

770 €

235 € +

30.08 – 06.09

955 €

920 €

715 €

235 € +

06.09 – 13.09

945 €

870 €

715 €

235 € +

13.09 – 20.09

940 €

850 €

715 €

235 € +

*Политика за деца – попустот за деца може да варира според бројот на денови и избраниот период.

*Побарајте понуда за избор на различни термини, тип на соби и пансионски услуги како и за информации и резервации испратете барање на следната меил адреса contact@impala.com.mk или на телефон +38976491492.

Во цената е вклучено:
 • 7 / 8 / 9  во Хотел Фенал Мар 3*** со услуга на база полупансион HB
 • Аеродромски такси
 • Повратен авионски билет
 • Трансфер од аеродром до хотел и од хотел до аеродром 
 • Политика за деца
Во цената не е вклучено:    
 • Туристичка такса 2 евра од ден по лице
 • Патничко осигурување
Забелешки:                 
 • Пасошот треба да е со важност од минимум 90 дена од моментот на влез во земја од Шенген зоната
 • Пожелно е секој патник да има валидно патничко осигурување
 • При резервацијата треба да се плати 30% од вкупниот износ на аранжманот
 • Плаќањата извршени во денарска противвредност ќе се пресметуваат по курс 1 EUR = 62 МКД

Flights to Spain – Schedule Air Serbia

20 JUNE / 28 JUNE

20 Jun

SKP – 04.00 – BEG – 05.10

20 Jun

BEG – 06.30 – BCN 09.10

28 Jun

BCN – 20.40 – BEG – 23.10

29 Jun

BEG – 00.50 – SKP – 02.00

28 JUNE / 05 JULY

28 Jun

SKP – 04.00 – BEG – 05.10

28 Jun

BEG – 06.30 – BCN 09.10

05 Jul

BCN – 20.40 – BEG – 23.10

06 Jul

BEG – 00.50 – SKP – 02.00

5 JULY / 12 JULY

5 Jul

SKP – 04.00 – BEG – 05.10

5 Jul

BEG – 06.30 – BCN 09.10

12 Jul

BCN – 20.40 – BEG – 23.10

13 Jul

BEG – 00.50 – SKP – 02.00

12 JULY / 20 JULY

12 Jul

SKP – 04.00 – BEG – 05.10

12 Jul

BEG – 06.30 – BCN 09.10

20 Jul

BCN – 21.25 – BEG – 23.55

21 Jul

BEG – 00.50 – SKP – 02.00

20 JULY / 29 JULY

20 Jul

SKP – 04.00 – BEG – 05.10

20 Jul

BEG – 06.30 – BCN 09.10

29 Jul

BCN – 20.40 – BEG – 23.10

30 Jul

BEG – 00.50 – SKP – 02.00

26 JULY / 04 AUG

26 Jul

SKP – 04.00 – BEG – 05.10

26 Jul

BEG – 06.30 – BCN 09.10

04 Aug

BCN – 20.40 – BEG – 23.10

05 Aug

BEG – 00.50 – SKP – 02.00

29 JULY / 05 AUG

29 Jul

SKP – 04.00 – BEG – 05.10

29 Jul

BEG – 06.30 – BCN 09.10

5 Aug

BCN – 20.40 – BEG – 23.10

6 Aug

BEG – 00.50 – SKP – 02.00

03 AUG / 11 AUG

3 Aug

SKP – 04.00 – BEG – 05.10

3 Aug

BEG – 06.30 – BCN 09.10

11 Aug

BCN – 20.40 – BEG – 23.10

12 Aug

BEG – 00.50 – SKP – 02.00

05 AUG / 12 AUG

5 Aug

SKP – 04.00 – BEG – 05.10

5 Aug

BEG – 06.30 – BCN 09.10

12 Aug

BCN – 20.40 – BEG – 23.10

13 Aug

BEG – 00.50 – SKP – 02.00

10 AUG / 18 AUG

10 Aug

SKP – 04.00 – BEG – 05.10

10 Aug

BEG – 06.30 – BCN 09.10

18 Aug

BCN – 20.40 – BEG – 23.10

19 Aug

BEG – 00.50 – SKP – 02.00

12 AUG / 21AUG

12 Aug

SKP – 04.00 – BEG – 05.10

12 Aug

BEG – 06.30 – BCN 09.10

21 Aug

BCN – 20.40 – BEG – 23.10

22 Aug

BEG – 00.50 – SKP – 02.00

22 AUG / 30 AUG

22 Aug

SKP – 04.00 – BEG – 05.10

22 Aug

BEG – 06.30 – BCN 09.10

30 Aug

BCN – 20.40 – BEG – 23.10

31 Aug

BEG – 00.50 – SKP – 02.00

30 AUG / 06 SEP

30 Aug

SKP – 04.00 – BEG – 05.10

30 Aug

BEG – 06.30 – BCN 09.10

6 Sep

BCN – 20.40 – BEG – 23.10

7 Sep

BEG – 00.50 – SKP – 02.00

06 SEP / 13 SEP

6 Sep

SKP – 04.00 – BEG – 05.10

6 Sep

BEG – 06.30 – BCN 09.10

13 Sep

BCN – 20.40 – BEG – 23.10

14 Sep

BEG – 00.50 – SKP – 02.00

13 SEP / 20 SEP

13 Sep

SKP – 04.00 – BEG – 05.10

13 Sep

BEG – 06.30 – BCN 09.10

20 Sep

BCN – 20.40 – BEG – 23.10

21 Sep

BEG – 00.50 – SKP – 02.00

 

 

Факултативи

1. Барселона Панорамика

Целодневен разглед на Барселона и посета на споменикот Коломбо, ридот Монтјуик – панорамски поглед, Олимписки стадион, Магични Фонтани, Плоштад Еспања, Гран Виа, Пасео де Грација, Каса Батло – Гауди, Каса Педрера – Гауди, Саграда Фамилија – Гауди и слободно времена Плоштад Каталуња.

Времетраење: 4 часа

2. Аквариум Барселона

Најголемиот аквариум со медитеранска тематика во светот. Започнете со водено патување низ тропските океани, коралните гребени и морските заедници на Медитеранот. Со 35 аквариуми и 11.000 животни од 450 видови, овој акавриум е еден од најголемите во Европа и ви нуди незаборавно запознавање со морскиот свет.

Времетраење: 1,5 часа

3. Камп Ноу

Камп Ноу е најголемиот стадион во Европа и неговите димензиите се импресивни. Овде можете да го видите зад сцената еден од најпознатите клубови во светот. Како изгледа во прес-кабина или во кабината на екипажот? Какво е чувството кога играч оди низ тунелот кон тревата? 

 • Уникатен поглед зад сцената на ФК Барселона
 • Кабина за гости, области за печат, тунел за играчи, капела, тревник и трибина
 • Музејот ја раскажува возбудливата приказна за ФК Барселона

Времетраење: 1,5 часа

4. Музеј Дали + Георна

Откријте го музејот Салвадор Дали во Фигерес и магичниот средновековен град Жирона, двете од најпознатите атракции во северна Каталонија.

Музеј на Дали – е музеј на уметникот Салвадор Дали во неговиот роден град Фигереш, во Каталонија, Шпанија. Срцето на музејот е градскиот театар што Дали го знаел како дете. Музејот ја прикажува единствената најголема и најразновидна колекција на дела на Салвадор Дали.

Херона – позната по својата средновековна архитектура, заграден со ѕидови Стариот кварт (Бари Вел) и римските остатоци од тврдината Форца Вела. Украсените градини се наредени низ Passeig Arqueològic, патека по средновековните ѕидини на Стариот кварт, кои вклучуваат караули со огромен поглед.

Времетраење: 7 часа

5. Монсерат

Место каде што се спојуваат духовноста, природата и историјата. Планината и бенедиктинскиот манастир Монсерат, основан во 11 век, се наоѓаат во природен парк на 60 километри западно од Барселона.

Добро е познато како место на Бенедиктинската опатија, Санта Марија де Монсерат, која е домаќин на светилиштето Богородица од Монсерат. Планината е составена од впечатливо розев конгломерат, форма на седиментна карпа. Монсерат е првиот национален парк во Шпанија.

6. Порт Авентура

Истражете цел свет на забава, најдобра забава, релаксација, кујна и шопинг што можете да ги замислите. Посетете ги различните тематски области на паркот Порт Авентура и бидете воодушевени од неговите атракции и претстави.

Времетраење: 8 часа