Хотел Putnik 4* - Копаоник - Импала Травел
+389 31 418-900 contact@impala.com.mk
+389 31 418-900 contact@impala.com.mk

Хотел Putnik 4* – Копаоник

ПАКЕТ ВЕЛИГДЕН

HOTEL PUTNIK 4*- КОПАОНИК

Термин 13.04-19.04.2023

2 деца до 11,99 години ГРАТИС
4 дена / 3 ноќи 195€ по лице
5 дена / 4 ноќи 260€ по лице
6 дена / 5 ноќи 285€ по лице
7 дена / 6 ноќи 342€ по лице

Во цената е вклучено:

 • Сместување на база појадок и вечера;
 • Две деца до 11,99 години ГРАТИС во придружба на две возрасни лица;
 • Неограничено користење на Wellness&Spa (затворен базен за возрасни, затворен базен за деца, џакузи, финска сауна, руска сауна, инфрацрвена сауна, турска бања,тапидариум)
 • Неограничено користење на фитнес Центар
 • Анимација за деца 14.04-16.04 во два термина (12:00-14:00h – 17:00-18:00h)
 • Детска игротека и Entertainment Room

Во цената не е вклучено:

 • Туристичка такса: 1€ по лице на ден за возрасни; 0,60€ по лице на ден за деца 7-15 години; Деца до 7 години не плаќат такса (доплата за туристичка такса се врши во агенција при резервација)
 • Хотелско осигурување 0,20€ по лице на ден за сите гости (доплата се врши во агенција при резервација)

Услови за откажување и промена на термин:

 • Секој гостин е должен во писмена форма да ја откаже или промени својата резервација.

 

Рокови за откажување на резервација:

 • До 45 дена пред почеток на аранжманoт БЕЗ ПЕНАЛИ
 • 30% ако се откаже 45-15 дена пред почетокот на аранжманот
 • 100% пенали ако се откаже 14-0 дена пред почетокот на аранжманот