Куќа "Rania" - Неос Мармарас - Импала Травел
+389 31 418-900 contact@impala.com.mk
+389 31 418-900 contact@impala.com.mk

Куќа “Rania” – Неос Мармарас

Куќа “Rania”

 

 

Неос Мармарас е најголемото приморско село на вториот полуостров на Халкидики, Ситонија. Тоа е најкосмополитното место во Ситонија и секоја година илјадници туристи го посетуваат и уживаат во прекрасните плажи, прекрасната глетка, природата на околните планини, ноќниот живот и романтичните прошетки по улиците со поглед на малиот остров Келифос.

Куќа Раниа се наоѓа на 150м од плажа и на 300м од центарот на градот. Располагаме со 3 четворокреветни апартмани со две посебни соби, 2 трокреветни апартмани  и 1 петокреветен апартман. Сите апартмани располагаат со комплетно опремена кујна, купатило, тераса, дел од нив се со поглед на море, дел со поглед на планина.

1/4 дуплекс, (број 4 (прв кат), број 5 (прв кат) и број 9 (втор кат))  – Со две посебни спални соби, посебна кујна. Во едната спална има брачен кревет, во другата спална два единечни кревети. 

1/3 апп, број 7 (втор кат)  – Трокреветен апартман со посебна кујна, купатило и посебна спална соба со брачен и единечен кревет, поглед море.

1/3 апп, број 10 (втор кат) – Трокреветен апартман со посебна голема кујна, купатило и посебна спална соба со брачен и единечен кревет, поглед планина.

1/5 апп, број 11 (трет кат) – Петтокреветен апартман, големо купатило, посебна соба со два единечни кревета и тераса со поглед на море, другата спална соба е поврзана со дневната и има две единечни легла, поглед море. Во дневната соба соба има едно поголемо единечно легло. Помеѓу нив нема врата. Посебна кујна. 

ТЕРМИН НАЕМ 1/3 АПП 1/4 AПП 1/5 АПП
19.05 7 ноќи 220 250 290
26.05 7 ноќи 260 310 360
02.06 7 ноќи 320 370 410
09.06 7 ноќи 410 460 490
16.06 7 ноќи 450 490 510
23.06 7 ноќи 490 530 580
30.06 7 ноќи 510 550 610
07.07 7 ноќи 560 590 660
14.07 7 ноќи 630 690 750
21.07 7 ноќи 630 690 750
28.07 7 ноќи 630 690 750
04.08 7 ноќи 630 690 750
11.08 7 ноќи 630 690 750
18.08 7 ноќи 590 650 710
25.08 7 ноќи 510 580 660
01.09 7 ноќи 400 450 510
08.09 7 ноќи 320 370 470
15.09 7 ноќи 270 320 360
22.09 7 ноќи 230 250 290

 

 

 

 

 

Во цената е вклучено:

 • Наем на 7 ноќевања/8 дена
 •  Wi fi интернет
 • Вклучена клима

Во цената не е вклучено

 • Туристичка такса 650 мкд за целиот престој (се плаќа во агенција)
 • Здравствено и патничко осигурување

 

 

НАПОМЕНИ:

 • ЦЕНИТЕ во табелата се дадени за наем на студио или апартман за 7 ноќевања.
 • Цените се изразени во евра, уплатата е исклучиво во денараска противвредност (1 евро = 62,00 мкд).
 • За уплата на два последователни термини, одобруваме 10% попуст на вториот термин. Попустот важи само на редовни цени.
 • Патничкото осигурување е задолжително и НЕ е вклучено во цената.
 • Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на ultra first или last minute понуда да ги објави и продаде слободните капацитети по цени кои се разликуваат од оние кои се веќе објавени во ценовникот. Лицата кои го уплатиле аранжманот по ценовник немаат право на надомест на средства за разликата во цена.
 • Попустите НЕ можe да се комбинираат меѓу себе, на промотивните цени НЕ следува попуст, попуст за рано букирање и за две смени НЕ може да се комбинира.
 • Важечка е резервацијата со авансна уплата од 30% од вкупниот износ на аранжманот. Целосна доплата на аранжманот се врши 10 дена пред поаѓање. Усни и телефонски резервации се невалидни и неважечки.
 • Во студио/апартман дозволено е сместување на лица согласно бројот на кревети. Над дозволениот број, може, на  дополнително барање да се сместимаксимум едно дете до 6 години во кревет со двајца возрасни.
 • Бројот на лица кои се сместуваат во собите треба да е соодветен на лицата наведени во ваучерот кој го издава организаторот на патувањето.
 • Превземање на собите е по 14 часот – локално време, а напуштање на истите е до 09:00 часот.
 • По завршување на вашето летување должни сте да го оставите студиото/апартманот во чиста состојба. Во случај на причинета материјална штета за време на престојот, корисникот ја надоместува штетата на сопственикот на лице место.
 • Во цената на аранжманот каде што е вклучено  користење на клима уред, сопственикот има право да реагира и да ја скрати оваа услуга доколку го оставате клима уредот вклучен додека сте надвор од собата.
 • Организаторот не одговара за квалитетот на интернет конекцијата во местото и објектот на престој.
 • Секој патник  има  обврска и е задолжен да води грижа за важноста и исправноста на патните исправи, поради кои НЕ можe да се откаже аранжманот или да се промени термин на резервацијата.

Цена за превоз:

 • Превоз за возрасен 45€ / Еден правец 35€
 • деца до 12 години 35 € / Еден правец 30 €
 • Дете до 2 години (без седиште) – бесплатно

Датумот во табелата е термин на тргнување, состанок на група половина час пред наведеното време. Агенцијата го задржува правото за промена на времето и местото на поаѓање. Патникот е должен минмум 24 часа (еден ден) пред секое поаѓање  да се информира за потврда за времето и местото на поаѓање.