Вила "Anemohady" - Импала Травел
+389 31 418-900 contact@impala.com.mk
+389 31 418-900 contact@impala.com.mk

Вила “Anemohady”

Вила “Anemohady

 

 

Вилата е на 50 метри од центарот на Сивири.
Има 1/2+2 апартмани кои се состојат од 2 одделни соби, спална соба со брачен кревет и кауч на расклопување во дневната соба.
Сите апартмани имаат сопствена тераса, комплетно опремена кујна, телевизор и клима уред….
Песочната плажа е 70 метри од вилата, ситен песок..

 

термини 1/3 апартман 2+2 апартман 2+2 луксапартман
25.05-01.06  169.00 189.00  209.00
01.06-08.06 199.00  219.00  239.00
08.06-15.06  249.00  269.00  289.00
15.06-22.06  319.00  349.00  369.00
22.06-29.06  359.00  379.00  399.00
29.06-06.07  399.00  429.00  449.00
06.07-13.07  459.00  479.00  499.00
13.07-20.07  489.00  519.00  539.00
20.07-27.07  519.00  549.00  579.00
27.07-03.08  519.00  549.00  579.00
03.08-10.08  519.00  549.00  579.00
10.08-17.08  519.00  549.00  579.00
17.08-24.08  519.00  549.00  579.00
24.08-31.08  489.00  519.00  539.00
31.08-07.09  449.00  469.00  499.00
07.09-14.09  379.00  389.00  419.00
14.09-21.09  269.00  289.00  309.00


* Цените се по апартман за 8 дена / 7 ноќевања

 

Во цена е вклучено:

 • 7 ноќевања
 • Користење клима уред
 • Користење безжичен интернет

 

Во цена не е вклучено:

 • Автобуски превоз
 • Патничко осигурување
 • Туристичка такса 1,5 € по соба на ден (се плаќа во агенција)

 

Информации; цени, време на поаѓање, места на поаѓање до Халкидики

Град – место поаѓање возрасен дете 2-12 г
Скопје – Дрводекор 04:00 45 35
Велес – БП Макпетрол-кружен тек 04:30 45 35
Штип – паркинг пред пошта, трансфер до Велес 03:40 60 50
Неготино – бензинска, Неготино 05:00 45 35
Граничен премин – бензинска Шимов 06:00 45 35
Битола – Автобуска станица Транскоп – на перон 04:00 40 30
Прилеп – БП Селида,  трансфер до Битола 03:15 40 30
Струга – Хотел Дрим 02:15 50 40
Охрид – БП Лук Оил излез Битола 02:30 50 40
Ресен – Автобуска станица 03;15 50 40

Цените се во €, плаќањe во денарска противвредност 1€ = 62 денари

 

 • Релациите кои се наведени како (трансфер) се реализираат со патнички возила или комбe.
 • Првиот ден на доаѓање и последниот ден на заминување патниците сами го пренесуваат својот багаж од местото на запирање до/од објектот на сместување.
 • Минимум 1 ден пред поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција
 • Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 мин пред поаѓањето.
 • Можни се доцнења во летната сезона заради густината на сообраќајот за кои се извинуваме.
 • Вие сте должни да сте на договореното место и час, со Вашите документи и Вашиот багаж
 • Секој патник има право на превоз на 1 парче багаж до 20 кг и 1 парче рачен багаж.
 • Секој дополнителен багаж се наплаќа 10€ по куфер

НАПОМЕНИ:

 • Цените обележани со црвено се промо цени и не следува попуст за рана уплата
 • Сместување во собите прв ден е после 14 часот (локално време),
 • Напуштање на собите последен ден најдоцна до 10 часот (локално време)
 • Туристичката такса се плаќа на лице место по пристигнувањето во објектот..
 • За уплата на два последователни термини одобруваме 7% попуст
 • Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата)
 • Вилата е “pet friendly” доплата за домашно милениче ( куче) 50 €