Куќа "House Lithea" - Импала Травел
+389 31 418-900 contact@impala.com.mk
+389 31 418-900 contact@impala.com.mk

Куќа “House Lithea”

Куќа “House Lithea

 

Куќа House Lithea се наоѓа во Неа Потидеа, првото населено туристичко место на Халкидики, na првиот крак Касандра на околу 65 км оддалечено од Солун.
Мало селце, познато по туризам и риболов, погодно за оние кои сакаат мир и тишина и идеално за фамилијарен одмор.
Местото изобилува со различни таверни и ресторани во кои се подготвува традиционална грчка кујна.
Вилата е составена од два објекти А и Б.
Располага со трoкреветни студија и четворокреветни апартмани.

1/3 студио: во една просторија кујна и три стандардни кревети + тоалет.
1/4 апартман: во една соба кујна и два стандардни кревети и одделена спална со два кревети + тоалет.

Плажа – Сопствена плажа (широка и долга) пред самата вила со песок и камчиња.

 

сместување 1/3 студио
(за 2 лица)
1/3 студио
(за 3 лица)
1/4 апартман
(со една спална)
1/4+1 апартман
(со една спална)
поглед зграда море зграда море зграда море зграда
18.05-25.05 79 99 89 109 129 149 149
25.05-01.06 139 159 159 179 179 199 199
01.06-08.06 159 179 179 199 229 249 249
08.06-15.06 189 209 209 229 269 289 289
15.06-22.06 269 289 289 309 329 349 349
22.06-29.06 279 299 299 319 369 389 389
29.06-06.07 309 329 339 359 399 429 429
06.07-13.07 329 349 349 369 459 479 479
13.07-20.07 349 369 369 389 459 479 479
20.07-27.07 369 389 389 409 479 499 499
27.07-03.08 369 389 389 409 479 499 499
03.08-10.08 369 389 389 409 479 499 499
10.08-17.07 369 389 389 409 479 499 499
17.08-24.08 349 369 369 389 439 459 459
24.08-31.08 339 359 359 379 409 429 429
31.08-07.09 269 299 289 329 369 399 399
07.09-14.09 249 269 259 289 329 349 369
14.09-21.09 179 199 199 229 249 269 279
21.09-28.09 129 149 149 169 169 189 189

* Цените се по апартман за 8 дена / 7 ноќевања

Цените се во €, плаќањe во денарска противвредност 1€ = 62 денари

Во цена е вклучено:

 • 7 ноќевања
 • 2 лежалки со чадор на приватна плажа за студио/апартман
 • Користење клима уред,
 • Користење безжичен интернет

 

Во цена не е вклучено:

 • Автобуски превоз
 • Патничко осигурување
 • Туристичка такса 1,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)

 

Информации; цени, време на поаѓање, места на поаѓање до Халкидики

Град – место поаѓање возрасен дете 2-12 г
Скопје – Дрводекор 04:00 45 35
Велес – БП Макпетрол-кружен тек 04:30 45 35
Штип – паркинг пред пошта, трансфер до Велес 03:40 60  50
Неготино – бензинска, Неготино 05:00 45 35
Граничен премин – бензинска Шимов 06:00 45 35
Битола – Автобуска станица Транскоп – на перон 04:00 40 30
Прилеп – БП Селида,  трансфер до Битола 03:15 40 30
Струга – Хотел Дрим 02:15 50 40
Охрид – БП Лук Оил излез Битола 02:30 50 40
Ресен – Автобуска станица 03;15 50 40

Цените се во €, плаќањe во денарска противвредност 1€ = 62 денари

 

 • Релациите кои се наведени како (трансфер) се реализираат со патнички возила или комбe.
 • Првиот ден на доаѓање и последниот ден на заминување патниците сами го пренесуваат својот багаж од местото на запирање до/од објектот на сместување.
 • Минимум 1 ден пред поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција
 • Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 мин пред поаѓањето.
 • Можни се доцнења во летната сезона заради густината на сообраќајот за кои се извинуваме.
 • Вие сте должни да сте на договореното место и час, со Вашите документи и Вашиот багаж
 • Секој патник има право на превоз на 1 парче багаж до 20 кг и 1 парче рачен багаж.
 • Секој дополнителен багаж се наплаќа 10€ по куфер

НАПОМЕНИ:

 • Сите трикреветни (1/3) студија се на III спрат
 • Цените обележани со црвено се промо цени и не следува попуст за рана уплата
 • Вилата е “pet friendly” доплата за домашно милениче (куче) 50 €
 • Сместување во собите прв ден е после 14;00 часот (локално време),
 • Напуштање на собите последен ден најдоцна до 10;00 часот (локално време)
 • Туристичката такса се плаќа на лице место по пристигнувањето во објектот..
 • За уплата на два последователни термини одобруваме 7% попуст на вториот термин
 • Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата)
 • Купени или резервирани аранжмани по објавени/редовни цени не може да се споредуваат со ист аранжман понуден и продаден по рани резерваци или т.н. last minute специјални понуди пред отпочнувањето на аранжманот поради: отказ од клиент, намалена цена од сопственикот или непродадена соба од контингентот) НЕ следува корекција на цената.