Куќа "Dimitra" - Импала Травел
+389 31 418-900 contact@impala.com.mk
+389 31 418-900 contact@impala.com.mk

Куќа “Dimitra”

Куќа  “Dimitra”

Куќа Димитра се наоѓа на 500 метри од плажа, веднаш до училиштето на Калитеа и на 2 мин пешачење до центарот на Калитеа. Можност за паркирање има на самата улица  како и на 40м оддалеченост од куќата каде  има бесплатен паркинг.
Трокреветните студија, располагаат со три редовни легла, мини кујна опремена со прибор за готвење и јадење, сопствен тоалет и балкон, ТВ, (клима со доплата 5еур на ден на лице место) и wi-fi, истите се наоѓаат на приземје и едно студио на втор кат.
Четворокреветните студија располагаат со четири редовни легла, мини кујна опремена со прибор за готвење и јадење, сопствен толатет и балкон или тераса, тв, клима со доплата и wi-fi.
Петтокреветното студио располага со едноспален кревет за две лица и три единечни легла, се наоѓа на прв кат и гледа кон улица, има кујна на страна од собата со прибор за готвење и јадење, сопствен тоалет, балкон, клима со доплата и wi-fi.

 

На ПРОМО цените не следува попуст за 2 последователни термини и попуст за рана резервација.
-7% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 30.04.2024, СО 100% УПЛАТА ДО 10.05.2024

 

КУЌА ДИМИТРА 

ЦЕНИ ПО СОБА ЗА НАЕМ НА 7 НОЌЕВАЊА

Период Ноќ. Сутерен 1/3  (студио за 3 лица) 1/3  (студио за 3 лица) 1/4  (студио за 4 лица) 1/5 (студио за 5 лица) Коментар
19.05-26.05.2024 7 89 99 109 139 Промо цени
26.05-02.06.2024 7 119 129 139 169 Промо цени
02.06-09.06.2024 7 169 189 199 229 Промо цени
09.06-16.06.2024 7 239 259 289 319  
16.06.-23.06.2024 7 279 299 309 339  
23.06-30.06.2024 7 329 349 369 409  
30.06-07.07.2024 7 399 409 439 469  
07.07-14.07.2024 7 409 419 479 499  
14.07-21.07.2024 7 429 439 489 509  
21.07-28.07.2024 7 479 489 529 569  
28.07-04.08.2024 7 489 499 539 579  
04.08-11.08.2024 7 489 499 539 579  
11.08-18.08.2024 7 479 489 529 569  
18.08-25.08.2024 7 349 359 369 409  
25.08-01.09.2024 7 299 309 329 369  
01.09-08.09.2024 7 199 209 219 349  
08.09-15.09.2024 7 149 159 169 209 Промо цени
15.09-22.09.2024 7 119 129 139 179 Промо цени
22.09-29.09.2024 7 79 89 99 129 Промо цени

Доплата за туристичка такса 1,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)

 

Во цената не е вклучен превоз. Повратен превоз до Калитеа чини:

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Халкидики (секоја Недела)

 • Скопје (Дрводекор) – 45еур по лице
 • Штип (паркинг пред пошта) Трансфер до Велес – 60еур по лице
 • Велес (БП Макпетрол-кружен тек) – 45еур по лице
 • Неготино (бензинска пумпа, Неготино) –45еур по лице
 • Граничен премин (бензинска пумпа Шимов) – 45еур по лице

 

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Халкидики:

 • Битола -(Автобуска станица Транскоп – на перон) – 40еур по лице
 • Прилеп (БП Селида) Трансфер до Битола –40еур по лице
 • Струга (Хотел Дрим) Трансфер до Битола –50еур по лице
 • Охрид ( БП Лук Оил излез кон Битола) Трансфер до Битола – 50еур по лице
 • Ресен (спроти автобуска станица) Трансфер до Битола – 50еур по лице
 • Деца од 2-11,99год – Попуст од 10еур од редовната цена
 • Деца до 1,99год – бесплатно и не користат седиште