Куќа "Poseidon" - Недела - Импала Травел
+389 31 418-900 contact@impala.com.mk
+389 31 418-900 contact@impala.com.mk

Куќа “Poseidon” – Недела

Куќа ” Poseidon”

Куќа Посеидон се наоѓа на сама плажа во Калитеа, на 200м од центарот. Паркинг за возила самата куќа не нуди, но има на 30м веднаш до хотелот Маргарита, и истиот е бесплатен. Вилата располага само со трокреветни и четворокреветни студија.

Трокреветното студио кое се наоѓа на 3 кат, располага со брачен кревет за две лица, ( потесен од стандардните лежаи) и едно единечно легло. Студиото е опремено со мини кујна со прибор за готвење и јадење, сопствен реновиран тоалет, wi-fi,  балкон кој гледа странично кон море и кон градина. Користењето на клима уредот е вклучен во цената.

Четворокреветните студија располагаат со брачен кревет за две лица (потесен од стандардните лежаи) и две единечни стандардни легла. Истите се наѓаат на  приземје – студио број 2 (без оградена тераса), на трет кат – страничен поглед на море со број 24, 26, 23 и 25 исто на 3 кат, едно студио на четврти кат со директен поглед на море бр.31 и  едно студио со поглед на градина кое се наоѓа на трет кат  број 21. Капацитет на собите е максимум 4 лица. Надвор од овој капацитет може да се смести исклучиво само дете до 3,99год. Во сезона 2024та сите соби ке се со реновирани тоалети.

 

На ПРОМО цените не следува попуст за 2 последователни термини и попуст за рана резервација
 

КУЌА ПОСЕИДОН – НЕДЕЛА

ЦЕНА ЗА НАЕМ НА СТУДИО ЗА 7 НОЌЕВАЊА

Термини Ноќ. 1/3 бр.22 1/4 приземје бр.2 1/4 студио пог.градина  бр.21 1/4  студио ssv бр. 23, 24,25, 26 и 31
19.05-26.05.2024 7 179 189 199 209
26.05-02.06.2024 7 209 219 239 249
02.06-09.06.2024 7 309 339 389 409
09.06-16.06.2024 7 409 439 479 519
16.06.-23.06.2024 7 439 469 509 569
23.06-30.06.2024 7 539 579 619 669
30.06-07.07.2024 7 649 679 729 759
07.07-14.07.2024 7 649 679 729 759
14.07-21.07.2024 7 649 729 729 759
21.07-28.07.2024 7 709 749 799 829
28.07-04.08.2024 7 709 749 799 829
04.08-11.08.2024 7 709 749 799 829
11.08-18.08.2024 7 709 749 799 829
18.08-25.08.2024 7 669 729 769 799
25.08-01.09.2024 7 489 509 559 609
01.09-08.09.2024 7 369 429 459 509
08.09-15.09.2024 7 329 349 409 439
15.09-22.09.2024 7 199 239 289 309
22.09-29.09.2024 7 179 189 199 209

 Доплата за туристичка такса 1,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)

 

Во цената не е вклучен превоз. Повратен превоз до Калитеа чини:

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Халкидики (секоја Недела)

 • Скопје (Дрводекор) – 45еур по лице
 • Штип (паркинг пред пошта) Трансфер до Велес – 60еур по лице
 • Велес (БП Макпетрол-кружен тек) – 45еур по лице
 • Неготино (бензинска пумпа, Неготино) –45еур по лице
 • Граничен премин (бензинска пумпа Шимов) – 45еур по лице

 

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Халкидики:

 • Битола -(Автобуска станица Транскоп – на перон) – 40еур по лице
 • Прилеп (БП Селида) Трансфер до Битола –40еур по лице
 • Струга (Хотел Дрим) Трансфер до Битола –50еур по лице
 • Охрид ( БП Лук Оил излез кон Битола) Трансфер до Битола – 50еур по лице
 • Ресен (спроти автобуска станица) Трансфер до Битола – 50еур по лице
 • Деца од 2-11,99год – Попуст од 10еур од редовната цена
 • Деца до 1,99год – бесплатно и не користат седиште