Куќа "Poseidon" - Сабота - Импала Травел
+389 31 418-900 contact@impala.com.mk
+389 31 418-900 contact@impala.com.mk

Куќа “Poseidon” – Сабота

Куќа ” Poseidon”

Куќа Посеидон се наоѓа на сама плажа во Калитеа, на 200м од центарот. Паркинг за возила самата вила не нуди, но има на 30м веднаш до хотелот Маргарита, и истиот е бесплатен. Куќата располага само со трокреветни и четворокреветни студија. Четворокреветните студија располагаат со брачен кревет за две лица, по грчки мерки т.е потесно од стандардните спални и две единечни стандардни легла, или две дупли потесни легла во собите кои гледаат према градина, мини кујна со прибор за готвење и јадење, сопствен тоалет, балкон, клима и  wi-fi. Истите можат да бидат  лоцирани на приземје (без оградена тераса) на втор кат со страничен поглед на море, и две студија со поглед на градина кои се наоѓаат на втор кат.

 

На ПРОМО цените не следува попуст за 2 последователни термини и попуст за рана резервација.
 

КУЌА ПОСЕИДОН 

ЦЕНА ПО СОБА ЗА 7 НОЌЕВАЊА / САБОТА НА САБОТА

Термини Ноќ. 1/4 приземје бр.2 1/4 пог. Градина 1/4 SSV Коментар
18.05-25.05.2024 7 189 189 199 Промо цена
25.05-01.06.2024 7 219 219 239 Промо цена
01.06-08.06.2024 7 339 339 389  
08.06-15.06.2024 7 439 439 479  
15.06-22.06.2024 7 469 469 509  
22.06-29.06.2024 7 579 579 619  
29.06-06.07.2024 7 679 679 729  
06.07-13.07.2024 7 679 679 729  
13.07-20.07.2024 7 729 729 729  
20.07-27.07.2024 7 749 749 799  
27.07-03.08.2024 7 749 749 799  
03.08-10.08.2024 7 749 749 799  
10.08-17.08.2024 7 749 749 799  
17.08-24.08.2024 7 729 729 769  
24.08-31.08.2024 7 509 509 559  
31.08-07.09.2024 7 429 429 459  
07.09-14.09.2024 7 349 349 409  
14.09-21.09.2024 7 239 239 289 Промо цена
21.09-28.09.2024 7 189 189 199 Промо цена

Во цената не е вклучен превоз

 

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Халкидики (секоја Сабота – Недела)

 • Скопје (Дрводекор) – 45еур по лице
 • Штип (паркинг пред пошта) Трансфер до Велес – 60еур по лице
 • Велес (БП Макпетрол-кружен тек) – 45еур по лице
 • Неготино (бензинска пумпа, Неготино) –45еур по лице
 • Граничен премин (бензинска пумпа Шимов) – 45еур по лице

 

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Халкидики:

 • Битола -(Автобуска станица Транскоп – на перон) – 40еур по лице
 • Прилеп (БП Селида) Трансфер до Битола –40еур по лице
 • Струга (Хотел Дрим) Трансфер до Битола –50еур по лице
 • Охрид ( БП Лук Оил излез кон Битола) Трансфер до Битола – 50еур по лице
 • Ресен (спроти автобуска станица) Трансфер до Битола – 50еур по лице
 • Деца од 2-11,99год – Попуст од 10еур од редовната цена
 • Деца до 1,99год – бесплатно и не користат седиште