Куќа "Maria" - Импала Травел
+389 31 418-900 contact@impala.com.mk
+389 31 418-900 contact@impala.com.mk

Куќа “Maria”

Куќа ” Maria”

          

Куќа Марија се наоѓа во центарот на Калитеа, веднаш до паркот, на 500м оддалеченост од море… Куќата располага со трокреветно и четворокреветни студија, сите опремени со клима (доплата од 5еур на лице место), мини кујна со решо, сопствен тоалет со туш, балкон, интернет.

 
-7% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 30.04.2024, СО 100% УПЛАТА ДО 10.05.2024

Цените со црвена боја се промо цени и на нив  НЕ следува попуст за рана резервација

Датуми Triple Quadruple
18.05.2024 – 25.05.2024 109€ 119€
25.05.2024 – 01.06.2024 149€ 169€
01.06.2024 – 08.06.2024 199€ 229€
08.06.2024 – 15.06.2024 242€ 309€
15.06.2024 – 22.06.2024 319€ 349€
22.06.2024 – 29.06.2024 379€ 409€
29.06.2024 – 06.07.2024 449€ 479€
06.07.2024 – 13.07.2024 459€ 489€
13.07.2024 – 20.07.2024 479€ 509€
20.07.2024 – 27.07.2024 539€ 579€
27.07.2024 – 03.08.2024 549€ 589€
03.08.2024 – 10.08.2024 549€ 589€
10.08.2024 – 17.08.2024 549€ 589€
17.08.2024 – 24.08.2024 529€ 569€
24.08.2024 – 31.08.2024 349€ 399€
31.08.2024 – 07.09.2024 309€ 369€
07.09.2024 – 14.09.2024 233€ 309€
14.09.2024 – 21.09.2024 199€ 239€
21.09.2024 – 28.09.2024 179€ 199€

 Доплата за туристичка такса 1,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)

 

Во цената не е вклучен превоз. Повратен превоз до Калитеа чини:

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Халкидики (секоја Сабота)

 • Скопје (Дрводекор) – 45еур по лице
 • Штип (паркинг пред пошта) Трансфер до Велес – 60еур по лице
 • Велес (БП Макпетрол-кружен тек) – 45еур по лице
 • Неготино (бензинска пумпа, Неготино) –45еур по лице
 • Граничен премин (бензинска пумпа Шимов) – 45еур по лице

 

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Халкидики:

 • Битола -(Автобуска станица Транскоп – на перон) – 40еур по лице
 • Прилеп (БП Селида) Трансфер до Битола –40еур по лице
 • Струга (Хотел Дрим) Трансфер до Битола –50еур по лице
 • Охрид ( БП Лук Оил излез кон Битола) Трансфер до Битола – 50еур по лице
 • Ресен (спроти автобуска станица) Трансфер до Битола – 50еур по лице
 • Деца од 2-11,99год – Попуст од 10еур од редовната цена
 • Деца до 1,99год – бесплатно и не користат седиште