Куќа 'Meskini' - Импала Травел
+389 31 418-900 contact@impala.com.mk
+389 31 418-900 contact@impala.com.mk

Куќа ‘Meskini’

Куќа “Мескини”

 

Вила Мескини се наоѓа на 70м од плажа и на 100м од центарот на Полихроно.

Располага со 8 апартмани, 4 на високо приземје, 3 на прв кат и еден на приземје. Секој апартман комплетно реновиран и е опремен со мини кујна, бања, балкон и ТВ. Апартманите се со една спална соба и со еден брачен кревет и еден единечен кревет, а во кујната има кревет на спуштање на кој можат да спијат две деца до 11.99г. или еден возрасен. И еден апартман е со брачен кревет во спална и кревет на спуштање во кујна, на кој можат да спијат две деца до 11.99г. или еден возрасен. Користењето на Wi-Fi е вклучено во цена, а клима се доплаќа кај газдите.

 

10% ПОПУСТ НА ЦЕНИТЕ ЗА НАЕМ ДО 12.04.2024
РЕЗЕРВАЦИЈА СО 30% УПЛАТА А ОСТАТОКОТ НАЈДОЦНА НА 10 ДЕНА ПРЕД ПОАЃАЊЕ
ТЕРМИНИТЕ ШТО СЕ ОБЕЛЕЖАНИ СО ЦРВЕНА БОЈА СЕ ЗА ЦЕЛОСНА УПЛАТА
ТЕРМИНИ 1/2+1АПП 1/3+1 АПП
26.05-02.06.2024 175 € 157€ 225 € 202€
02.06-09.06.2024 285 € 256€ 305 € 274€
09.06-16.06.2024 385 € 346€ 405 € 364€
16.06-23.06.2024 417€ 375€ 435 € 391€
23.06-30.06.2024 455 € 409€ 475 € 427€
30.06-07.07.2024 515 € 463€ 535 € 481€
07.07-14.07.2024 555 € 499€ 575 € 517€
14.07-21.07.2024 615 € 553€ 635 € 571€
21.07-28.07.2024 615 € 553€ 635 € 571€
28.07-04.08.2024 615 € 553€ 635 € 571€
04.08-11.08.2024 615 € 553€ 635 € 571€
11.08-18.08.2024 615 € 553€ 635 € 571€
18.08-25.08.2024 555 € 499€ 575 € 517€
25.08-01.09.2024 515 € 463€ 535 € 481€
01.09-08.09.2024 455 € 409€ 475 € 427€
08.09-15.09.2024 417 € 375€ 435 € 391€
15.09-22.09.2024 285 € 256€ 305 € 274€
22.09-28.09.2024 175 € 157€ 225 € 202€

 

Во цената е вклучено:

 • Наем на апартман за 7 ноќевања/8 дена
 •  Wi fi интернет

Во цената не е вклучено:

 • Туристичка такса 1,5 еур. на ден се плаќа во агенција
 • Здравствено и патничко осигурување
 • Клима уред се доплаќа на лице место во објектот
 • Превоз- за возрасен 45еур / 35еур во еден правец; деца од  2-11.99г. 35eур / 30 еур во еден правец; деца до 2год. (без седиште)-Бесплатно

 

Напомена:

 • Термините во табелата се денови на започнување на аранжманот;
 • Цените се изразени во евра, а уплата се врши исклучиво во денарска противвредност (1еур=62мкд);
 • Во апартманите дозволено е сместување на лица, согласно бројот на кревети. Над дозволениот број, може на дополнително барање, да се смести едно дете до 5.99год., во кревет со двајца возрасни;
 • За уплата на два последователни термини, одобруваме 10% попуст на вториот термин (попустот важи само на редовни цени). Попустите не се комбинираат;
 • Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на Ultra first, last minute и Black Friday понуда, да ги објави и продаде слободните капацитети, по цени кои се разликуваат од оние кои се објавени во ценовникот. Лицата кои го уплатиле аранжманот по ценовник, немаат право на надоместна средства за разлика во цена;
 • Сместувањето во собите е по 14.00час-локално време, а напуштањето на истите е во 09.00час.;
 • По завршувањето на летувањето, патниците се должни да го остават апартманот во чиста состојба. Доколку е причинета материјална штета за време на престојот, истата се надоместува на лице место кај сопственикот на вилата;
 • За ова патување важат Општите услови за патување на Т.А Импала травел