Куќа "Penelope" - Скала Потамиа - Импала Травел
+389 31 418-900 contact@impala.com.mk
+389 31 418-900 contact@impala.com.mk

Куќа “Penelope” – Скала Потамиа

Куќа “Penelope”

 

Скала Потамиа е древно рибарско село, кое се наоѓа на јужниот дел на заливот и преубавата плажа Голден бич. Вилата Пенелопе се наоѓа во летувалиштето Скала Потамиа во близина на песочната плажа. Скала Потамиа е оддалечена околу 15 км. од градот Лименас. Во непосредна близина се наоѓаат продавници, таверни, ресторани и барови.Вилата нема базен . Вилата поседува двоикреветни студија со купатило со туш, фрижидер, комплетно опремена кујна, ТВ, интернет и клима ( со доплата). Вила Пенелопе – Скала Потамиа Скала Потамиа е древно рибарско село, кое се наоѓа на јужниот дел на заливот и преубавата плажа Голден бич. Вилата Пенелопе се наоѓа во летувалиштето Скала Потамиа во близина на песочната плажа на Скала Потамиа и Голден Бич. Скала Потамиа е оддалечена околу 15 км. од градот Лименас. Во непосредна близина се наоѓаат продавници, таверни, ресторани и барови. Вилата нема базен . Вилата поседува дво креветни студија со купатило со туш, фрижидер, комплетно опремена мини кујна, ТВ и клима ( со доплата). Собите се наоѓаат на приземје и прв кат (собите кои се на прв кат имаат заедничка тераса преку која се влегува во собите, а собите на приземје излегуваат во заеднички двор слободен за користење на гостите од вилата) Вилата не располага со сопствен паркинг.

Координати 40º 43′ 53.16″ N 24º 45′ 33.11″ E

 

 

Попуст за рана резервација за сите термини – 20%, за уплати до 01 Март
 минимум уплата за резервација –  30% неповратен депозит.

 

ЦЕНИТЕ во табелата се за наем на студио / 7 ноќевања

термин

Број на ноќи

1/2 студио стандард

 

 

макс. 2 лица

24.05.2024

7

119 €

31.05.2024

7

139 €

07.06.2024

7

175 €

14.06.2024

7

215 €

21.06.2024

7

265 €

28.06.2024

7

325 €

05.07.2024

7

369 €

12.07.2024

7

429 €

19.07.2024

7

469 €

26.07.2024

7

469 €

02.08.2024

7

469 €

09.08.2024

7

469 €

16.08.2024

7

469 €

23.08.2024

7

389 €

30.08.2024

7

315 €

06.09.2024

7

255 €

13.09.2024

7

179 €

20.09.2024

7

139 €

 

Дополнителни информации:

 • Уплатите се вршат исклучиво во денари по курс 1 евро = 62 денари
 • Доплата за клима – 5 евра по соба на ден (опционално) – се плаќа при пристигнување во објектот
 • Задолжителна туристичка такса (се плаќа во објектот) 1,5 евра по соба на ден
 •  За уплата за 2 споени термини се одобрува 10% попуст (попустот не се комбинира со други попусти)
 • Во студиата дозволено е сместување на лица согласно предвидениот капацитет, т.е бројот на легла.
 • Преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 3 години во кревет со родителите.
 • Во собите има опремено мини кујна
 • Сместувањето во собите е после 14 часот по локално време
 • Напуштањето последниот ден е до 09 часот по локално време
 • Студиата се добиваат исчистени и со променета постелнина и пешкири, а за хигиена се грижат самите гости.
 • Постелнината и пешкирите се менуваат еднаш во текот на пресотојот.

 

Доплата за автобуски превоз (со вклучена карта за траект):

 • Превоз за возрасен 80€ / Еден правец 35€
 • Деца од 2 до 12 години 65 € / Еден правец 30 €
 • Дете до 2 години (без седиште) – бесплатно

*Трансферот од пристаништето во Лименас до Скала Потамиа трае околу 30-40 минути (Попатно се носат прво патниците до Голден Бич и останати вили во Скала Потамиа)

*Автобусот ги носи патниците до најблиската точка до вилата каде може да се застане со автобус

 

 

Поаѓање од:

Скопје – 01: 00ч. Паркингот кај спортска сала Борис Трајковски

Велес – 01:45ч Бензинска пумпа кај Мотел Македонија

Неготино – 02:15ч Макпетрол бензинска на автопат во правец кон Гевгелија

Смоквица – 02:45ч Шел бензинска на автопат во правец кон Гевгелија

Гевгелија – 03:00ч Шимов, бензинска пумпа пред граница

Поаѓање од Тасос:

Вила Елени, Потос 12: 45ч. -13:00ч (локално време)

Вила Пенелопе, Скала Потамиа 14 :00ч. (локално време)

Вила Атина, Голден Бич 13:45 ч. (локално време)