Куќа "Angela Zoi" - Импала Травел
+389 31 418-900 contact@impala.com.mk
+389 31 418-900 contact@impala.com.mk

Куќа “Angela Zoi”

Куќа “Angela Zoi”

 

На само 400км оддалеченост по копнен пат и 3часа со траект се стигнува до прекрасниот остров – Скијатос. Припаѓа во групата на Северни Споради, изобилува со борова шума, пространи плажи со ситен песок и кристално чисто море. Заедно со островите  Хвар, Елба и Корзика припаѓа во групата на најзелените и најшумовитите острови во Европа. Островот – Скиатос има површина од 50 км2 и преку 50 плажи со резлична тематика. Градот Скиатос со својот модерен стил и многубројните ресторани, бутици, кафетерии и дискотеки, како и туристи од цела Европа, ќе ве опушти и ќе ги задоволи сите ваши потреби.

Куќа“Angela Zoi лоцирана на 800 метри од плажата Мегали Амос, во ценатарот на градотВилата располага со двокреветни, трикреветни, четирикреветни студија како и четирикреветни дуплекс апартмани. Сите соби се со комплетно опремена кујна, тоалет, балкон, ТВ, WiFi и клима уред.

 

Термин

 

Ноќевања

 Куќа Ангела Зои

Цена

Доплата за 3 то и 4 то лице

Доплата за деца до 12 години

29.05

7

129 

89 €

69 €

05.06

7

139 

99 €

69 €

12.06

7

159 

109 €

69 €

19.06

7

219 

129 €

69 €

26.06

7

239 

149 €

69 €

03.07

7

289 

169 €

69 €

10.07

7

289 

179 €

69 €

17.07

7

289 

189 €

69 €

24.07

7

289 

189 €

69 €

31.07

7

289 

189 €

69 €

07.08

7

289 

189 €

69 €

14.08

7

289 

189 €

69 €

21.08

7

239 

179 €

69 €

28.08

7

229 

169 €

69 €

04.09

7

199 

139 €

69 €

11.09

7

179 

119 €

69 €

18.09

7

159 

89 €

69 €

*Термините објавени во табелата се однесуваат на ден на поаѓање, влез во објектите е следниот ден.

 

Во цената е вклучено:

 • Цените се однесуваат на пакет аранжман по лице за 7 ноќевања со вклучен: *автобуски превоз, трансфер пристаниште – вила – пристаниште, за минимум 2 лица;
 • Трето и четврто  лице плаќаат според табелата;
 • Прво и второ дете до 12 години  плаќаат според табелата;
 • Дете до 2 години бесплатно (без седиште);

 

Во цената не е вклучено:

 • БРОДСКА КАРТА ВОЛОС – СКИЈАТОС – ВОЛОС = 46 € / 2.850 мкд (за возрасен и за деца) се плаќа во автобус;
 • Цените се изразени во ЕУР, плаќањето е исклучиво во денарска противвредност по курс 62ден.
 • Само автобуски превоз Скопје – Волос – Скопје 60 еур за возрасни, 45 еур за деца до 12 год.- повратна автобуска карта;
 • Само автобуски превоз  45 € за возрасни, 35 € за деца до 12 год. – еден правец;
 • За користење на аранжман со сопствен превоз се одбива 45 € за прво и второ лице, за 3 и 4 лице по  25 еур,за деца до 12 години не се одбива;

 

НАПОМЕНИ:

 •  Oбезбедено е трансфер од пристаниште – вила – пристаниште на денот на пристигнување и заминување
 • Во случај на промена на часот на поаѓање/враќање од страна на  бродската компанија,  агенцијата го задржува правото за промена на часот на поаѓање/враќање во согласност со промените на бродската компанија.
 • Туристичката такса се плаќа во автобус, истата изнесува 1,50 евра на ден по студио/апартман.
 • Ве молиме минимум 24 часа (еден ден) пред секое поаѓање  да се информирате за потврда за времето и местото на поаѓање
 • Патничкото осигурување е задолжително и НЕ е вклучено во цената.
 • Попустите НЕ можe да се комбинираат помеѓу себе (на промотивните цени НЕ следува попуст, попустот за рано букирање и попустот за две смени НЕ може да се комбинираат)
 • Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на ultra first или last minute понуда да ги објави и продаде слободните капацитети по цени кои се разликуваат од оние кои се веќе објавени во ценовникот. Лицата кои го уплатиле аранжманот по редовен ценовник, немаат право на надомест на средства за разлика во цена.
 • Усни и телефонски резервации се невалидни и неважечки, важечка е резервацијата со авансна уплата од 30% од вкупната сума на аранжманот. Целосна доплата на аранжманот се врши 7 дена пред поаѓање.
 • Сместување во собите е по 14.00 часот по локално време, а напуштање на истите е во 09.00 часот.