Куќа ‘Alex Lux’ - Импала Травел
+389 31 418-900 contact@impala.com.mk
+389 31 418-900 contact@impala.com.mk

Куќа ‘Alex Lux’

Куќа ‘Alex Lux’

Координати: 40.017528, 23.528434

Вила Алекс Лукс е изградена 2022, и се наоѓа во Полихроно, на 30 м одалеченост од плажа, истата располага со едноспални апартмани за 4 лица или за 6 лица. Апартманите се целосно опремени со кујнски прибор за готвење, маса и столчиња на тераса за седење, ТВ. Апартманите за 6 лица се лоцирани сите на приземје, а апартманите за 4 лица на прв или втор спрат. 

Клима и wi-fi е вклученo во цена, и вилата располага со сопствен паркинг. 

Четворокреветните апартмани се состојат од 2 простории (спална соба со дупло легло + дневен престој каде е и кујната со софа на отварање за 2 лица (150см) и се наоѓаат на 1ви и 2ри спрат

Апартманите за 6 лица се состојат од 2 простории (спална соба со дупло легло и кревети на спрат + дневен престој каде е и кујната со софа на отварање за 2 лица(150см) и сите се наоѓаат на приземје

Цените се изразени за НАЕМ на апартман за 7 ноќевања

Цените се изразени во еур, плаќање исклучиво во денарска против вредност од 62 мкд

 

Промо термините не подложат на попуст и попуст за 2 последователини термини
-5% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 30.04.2024, СО 100% УПЛАТА ДО 10.05.2024

 

ВИЛА АЛЕКС ЛУКС – ПОЛИХРОНО
ЦЕНА ПО СОБА ЗА 7 НОЌЕВАЊА / НЕДЕЛА НА НЕДЕЛА
Термини Ноќ. 1/4 Апартман 1/4+2 Апартман Коментар
19.05-26.05.2024 7 179 209 Промоцена
26.05-02.06.2024 7 209 249 Промоцена
02.06-09.06.2024 7 369 399  
09.06-16.06.2024 7 449 499  
16.06.-23.06.2024 7 509 549  
23.06-30.06.2024 7 599 649  
30.06-07.07.2024 7 679 739  
07.07-14.07.2024 7 679 739  
14.07-21.07.2024 7 699 759  
21.07-28.07.2024 7 749 789  
28.07-04.08.2024 7 769 809  
04.08-11.08.2024 7 769 809  
11.08-18.08.2024 7 759 799  
18.08-25.08.2024 7 589 649  
25.08-01.09.2024 7 539 589  
01.09-08.09.2024 7 439 479  
08.09-15.09.2024 7 369 409  
15.09-22.09.2024 7 239 279 Промоцена
22.09-29.09.2024 7 209 239 Промоцена

 

 

 

Туристичка такса се плаќа на лице место по 1,5еур.

Во цената не е вклучен превоз. Повратен превоз до Полихроно чини:

  • Скопје (Дрводекор) – 45еур полице
  • Штип (паркингпредпошта) ТрансфердоВелес – 60еур полице
  • Велес (БП Макпетрол-кружентек) – 45еур полице
  • Неготино (бензинскапумпа, Неготино) –45еур полице
  • Граниченпремин (бензинскапумпаШимов) – 45еур полице

   

  ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Халкидики:

  • Битола -(АвтобускастаницаТранскоп – наперон) – 40еур полице
  • Прилеп (БП Селида) ТрансфердоБитола –40еур полице
  • Струга (ХотелДрим) ТрансфердоБитола –50еур полице
  • Охрид ( БП ЛукОилизлезконБитола) ТрансфердоБитола – 50еур полице
  • Ресен (спротиавтобускастаница) ТрансфердоБитола – 50еур полице
  • Децаод 2-11,99год – Попустод 10еур одредовнатацена
  • Децадо 1,99год – бесплатно и некористатседиште