Куќа “Vergina” - Импала Травел
+389 31 418-900 contact@impala.com.mk
+389 31 418-900 contact@impala.com.mk

Куќа “Vergina”

Куќа “Vergina”

 

Вила Вергина се наоѓа на 50 м оддалеченост од плажа, во мирниот дел на Ханиоти во близина на бич барот Молос ( 200 метри). До најблиската плажа води мала патека која е веднаш до вилата. За лицата кои патуваат со сопствен превоз: внатрешен паркинг нема, се паркира на самата улица. Вилата располага со двокреветни и трокреветни соби на спрат, четворокреветни студија на спрат, четворо креветни мазонети на приземје и апартмани за 4 лица лоцирани на прв кат.Сите соби и студија се опремени со мини кујни со прибор за готвење и јадење, сопствен тоалет, клима без доплата, ТВ, балкон и  wi-fi.

 
-7% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 30.04.2024, И 100% УПЛАТЕНИ ДО 10.05.2024

 

Цените со црвена боја се промо цени и на нив  НЕ следува попуст за рана резервација

Датуми Double Triple Triple mezonet Quadruple Mezonet 1 bedroom apartment 2 bedroom apartment
16.05.2024-23.05.2024 79 109 99 129 149 229
23.05.2024 – 30.05.2024 119 139 129 149 189 269
30.05.2024 – 06.06.2024 209 239 229 269 309 369
06.06.2024 – 13.06.2024 279  299 289 329 409 499
13.06.2024 – 20.06.2024 339 359 314 341 449 539
20.06.2024 – 27.06.2024 323 379 332 399 467 609
27.06.2024 – 04.07.2024 389 409 359 429 549 709
04.07.2024 – 11.07.2024 439 469 459 489 569 749
11.07.2024 – 18.07.2024 469 499 489 519 589 809
18.07.2024 – 25.07.2024 489 519 509 539 619 773
25.07.2024 – 01.08.2024 519 549 539 569 649 889
01.08.2024 – 08.08.2024 519 549 539 569 649 889
08.08.2024 – 15.08.2024 519 549 539 569 649 889
15.08.2024 – 22.08.2024 519 549 539 569 649 889
22.08.2024 – 29.08.2024 429 459 439 479 499 739
29.08.2024 – 05.09.2024 339 359 314 369 389 619
05.09.2024 – 12.09.2024 299 319 309 329 429 569
12.09.2024 – 19.09.2024 199 219 209 239 269 409
19.09.2024 – 26.09.2024 149 169 159 179 219 289

 

– Доплата за туристичка такса 1,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)

Во цената не е вклучен превоз. Повратен превоз до Ханиоти чини:

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Халкидики (четврток)

  • Скопје (Дрводекор) – 45 еур по лице
  • Штип (паркинг пред пошта) Трансфер до Велес – 60 еур по лице
  • Велес (БП Макпетрол-кружен тек) – 45 еур по лице
  • Неготино (бензинска пумпа, Неготино) –45 еур по лице
  • Граничен премин (бензинска пумпа Шимов) – 45 еур по лице

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Халкидики:

  • Битола -(Автобуска Станица Транскоп-на перон) – 40 еур по лице
  • Прилеп (БП Селида) Трансфер до Битола –40 еур по лице
  • Струга (Хотел Дрим) Трансфер до Битола –50 еур по лице
  • Охрид ( БП Лук Оил излез кон Битола) Трансфер до Битола – 50 еур по лице
  • Ресен (спроти автобуска станица) Трансфер до Битола – 50 еур по лице