Куќа “Tania” - Импала Травел
+389 31 418-900 contact@impala.com.mk
+389 31 418-900 contact@impala.com.mk

Куќа “Tania”

Куќа “Tania”

 

Вила Таниа, се наоѓа во Ханиоти, на неполни 100 м оддалеченост од плажа. Вилата располага со трокреветни и четворокреветни студиа, сите лоцирани на приземје, со сопствена тераса со поглед кон двор со зеленило. Во самиот двор има тоалети и простор за чекање за прием на гости и при заминување на гостите.  Сите сместувачки единици имаат стандардни легла, со чајна кујна (решо, мини фижидер, основен прибор за готвење и јадење, за припрема на лесни оброци) тоалет, ТВ, интернет (квалитетот и брзината на интернетот не ви гарантираме) клима вклучена во цената.

Специјалната понуда важи за ограничен број на соби во претпродажба, организаторот може да ја повлече понудата во секое време без претходна најава. 

Цените се однесуваат на наем на студио за 7 ноќевања (без превоз).

Цените се изразени во EUR за уплата во денарска против вредност (1 EUR=62 MKD).

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ЗА НАЕМ НА СТУДИО ЗА 7 НОЌЕВАЊА

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕУР, ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ ОД 62 МКД

На промо цените не следува попуст и не се комбинира попустот за 2 последователни термина. 

 
-7% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 30.04.2024, СО 100% УПЛАТА ДО 10.05.2024
 

ВИЛА ТИНА –  ХАНИОТИ

ЦЕНИ ПО СОБА ЗА НАЕМ НА 7 НОЌЕВАЊА

Период

Ноќ. 1/3  (студио за 3 лица) приземје 1/4  (студио за 4 лица)  приземје

Промо

16.05-23.05.2024

7 149 189 Промоцена
23.05-30.05.2024 7 209 239

Промоцена

30.05-06.06.2024

7 339 369  

06.06-13.06.2024

7 439

469

 
13.06-20.06.2024 7 479

509

 

20.06-27.06.2024

7 549 579  
27.06-04.07.2024 7 579

609

 

04.07-11.07.2024

7 629 659  

11.07-18.07.2024

7 649

679

 
18.07-25.07.2024 7 669

699

 

25.07-01.08.2024

7 679 709  
01.08-08.08.2024 7 679

709

 

08.08-15.08.2024

7 679 709  
15.08-22.08.2024 7 579

609

 

22.08-29.08.2024

7 529 559  
29.08-05.09.2024 7 459

489

 

05.09-12.09.2024

7 419 459  
12.09-19.09.2024 7 279

319

 

19.09-26.09.2024

7 219 249

Промоцена

 

Доплата за туристичка такса се врши на лице место, по соба на ден од 1,5 еур. 

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Халкидики (четврток)

  • Скопје (Дрводекор) – 45 еур по лице
  • Штип (паркинг пред пошта) Трансфер до Велес – 60 еур по лице
  • Велес (бензинска пумпа Мотел Македонија) – 45 еур по лице
  • Неготино (бензинска пумпа, Неготино) –45 еур по лице
  • Граничен премин (бензинска пумпа Шимов) – 45 еур по лице

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола заХалкидики:

  •  Битола (Автобуска Станица Транскоп-на перон) – 40 еур по лице
  • Прилеп (БП Селида) Трансфер до Битола –40 еур по лице
  • Струга (Хотел Дрим) Трансфер до Битола –50 еур по лице
  • Охрид ( БП Лук Оил излез кон Битола) Трансфер до Битола – 50 еур по лице
  • Ресен (спроти автобуска станица) Трансфер до Битола – 50 еур по лице