Куќа ‘Zafiria’ - Импала Травел
+389 31 418-900 contact@impala.com.mk
+389 31 418-900 contact@impala.com.mk

Куќа ‘Zafiria’

Куќа ‘Zafiria’

BLACK WEEK SALE               23.11.2022 – 30.11.2022
ПОПУСТ  – 20%                  за целосни уплати

Куќа ЗАФИРИЈА се наоѓа во мирен дел, на само неколку минути од центарот и на 150 метри од плажа. Реновирана во 2019 година и истата располага со двокреветни студија, трокреветни студија и апартмани и четворокреветни студија и апартмани кои се наоѓаат на приземје, прв и втор кат. Секое студио/апартман е опремено со мини кујна, бања, балкон, ТВ, WiFi – од 01 Јуни и клима уред, вклучен во цената. Сместување од Б-категорија.

ЦЕНИТЕ во табелата се однесуваат за наем на студио / апартман за 7 ноќевања

ТЕРМИН

НАЕМ

1/2 СТД

1/3СТД

1/4СТД

1/3 АПП

1/4 АПП

21.05

7 ноќи

120

120 €

150 €

130 €

150€

28.05

7 ноќи

150€

180 €

200 €

180 €

220€

04.06

7 ноќи

200€

220 €

230 €

230 €

260€

11.06

7 ноќи

270€

300 €

310 €

300 €

350€

18.06

7 ноќи

300€

330 €

350 €

350 €

420€

25.06

7 ноќи

320€

350 €

360 €

370 €

450 €

02.07

7 ноќи

340 €

370 €

390 €

390 €

470 €

09.07

7 ноќи

370 €

390 €

430 €

430 €

490 €

16.07

7 ноќи

400€

430 €

470 €

470 €

550 €

23.07

7 ноќи

400€

430 €

470 €

470 €

550 €

30.07

7 ноќи

400 €

430 €

470 €

470 €

550 €

06.08

7 ноќи

400 €

430 €

470 €

470 €

550 €

13.08

7 ноќи

400

430 €

470 €

470 €

550 €

20.08

7 ноќи

380€

390 €

430 €

440 €

500 €

27.08

7 ноќи

320€

350 €

360 €

370 €

420€

03.09

7 ноќи

280€

320

330 €

320 €

350€

10.09

7 ноќи

220€

230

240 €

230 €

270€

17.09

7 ноќи

160€

180

180 €

180 €

230€

24.09

7 ноќи

120

120 €

150 €

130 €

150€

 

НАПОМЕНИ:

 • ЦЕНИТЕ во табелата се дадени за наем на студио или апартман за 7 ноќевања.
 • Доплата за туристичка такса 0,50 евра по студио/апартман на ден, се плаќа во објектот.
 • Цените се изразени во евра, уплатата е исклучиво во денараска противвредност (1 евро =62,00 мкд).
 • За уплата на два последователни термини, одобруваме 10% попуст на вториот термин. Попустот важи само на редовни цени.
 • Патничкото осигурување е задолжително и НЕ е вклучено во цената.
 • Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на ultra first или last minute понуда да ги објави и продаде слободните капацитети по цени кои се разликуваат од оние кои се веќе објавени во ценовникот. Лицата кои го уплатиле аранжманот по ценовник немаат право на надомест на средства за разликата во цена.
 • Попустите НЕ можe да се комбинираат меѓу себе, на промотивните цени НЕ следува попуст, попуст за рано букирање и за две смени НЕ може да се комбинира.
 • Важечка е резервацијата со авансна уплата од 30% од вкупниот износ на аранжманот. Целосна доплата на аранжманот се врши 10 дена пред поаѓање. Усни и телефонски резервации се невалидни и неважечки.
 • Во студио/апартман дозволено е сместување на лица согласно бројот на кревети. Над дозволениот број, може, на  дополнително барање да се сместимаксимум едно дете до 6 години во кревет со двајца возрасни.
 • Бројот на лица кои се сместуваат во собите треба да е соодветен на лицата наведени во ваучерот кој го издава организаторот на патувањето.
 • Превземање на собите е по 14 часот – локално време, а напуштање на истите е до 09:00 часот.
 • По завршување на вашето летување должни сте да го оставите студиото/апартманот во чиста состојба. Во случај на причинета материјална штета за време на престојот, корисникот ја надоместува штетата на сопственикот на лице место.
 • Во цената на аранжманот каде што е вклучено  користење на клима уред, сопственикот има право да реагира и да ја скрати оваа услуга доколку го оставате клима уредот вклучен додека сте надвор од собата.
 • Организаторот не одговара за квалитетот на интернет конекцијата во местото и објектот на престој.
 • Секој патник  има  обврска и е задолжен да води грижа за важноста и исправноста на патните исправи, поради кои НЕ можe да се откаже аранжманот или да се промени термин на резервацијата.

Цена за превоз:

 • Превоз за возрасен 45€ / Еден правец 35€
 • Деца до 12 години 35€ / Еден правец 30€
 • Дете до 2 години (без седиште) – бесплатно

Датумот во табелата е термин на тргнување, состанок на група половина час пред наведеното време. Агенцијата го задржува правото за промена на времето и местото на поаѓање. Патникот е должен минимум 24 часа (еден ден) пред секое поаѓање  да се информира за потврда за времето и местото на поаѓање.