Куќа 'Meskini' - Импала Травел
+389 31 418-900 contact@impala.com.mk
+389 31 418-900 contact@impala.com.mk

Куќа ‘Meskini’

Куќа Мескини

ПОПУСТ 20%

Куќа Мескини се наоѓа на 120м од плажа и на 100м од центарот на Полихроно.

Располага со 7 апартмани, 4 на високо приземје и 3 на прв кат. Секој апартман е опремен со мини кујна, бања, балкон и ТВ. Апартманите се со една  спална соба и со еден брачен кревет  и еден единечен кревет, а во кујната има кревет на спуштање на кој можат да спијат две деца до 11.99г. или еден возрасен. И еден апартман е со брачен кревет во спална и кревет на спуштање во кујна,  на кој можат да спијат две деца до 11.99г. или еден возрасен. Користењето на Wi-Fi е вклучено во цена, а клима се доплаќа кај газдите.

ЕКСТРА ПОПУСТ 99 евра наем за 28.05-04.06 и 24.09-01.10

ТЕРМИНИ

Ноќевања

 1/2+1АПП

BLACK FRIDAY

1/3+1 АПП

BLACK FRIDAY

28.05-04.06.2023

7

175 €

99 €

185 €

99 €

04.06-11.06.2023

7

225 €

180€

235 €

188€

11.06-18.06.2023

7

305 €

244€

315 €

252€

18.06-25.06.2023

7

335 €

268€

345 €

276€

25.06-02.07.2023

7

365 €

292€

375 €

300€

02.07-09.07.2023

7

405 €

324€

415 €

332€

09.07-16.07.2023

7

455 €

364€

465 €

372€

16.07-23.07.2023

7

499 €

399€

509 €

407€

23.07-30.07.2023

7

499 €

399€

509 €

407€

30.07-06.08.2023

7

499 €

399€

509 €

407€

06.08-13.08.2023

7

499 €

399€

509 €

407€

13.08-20.08.2023

7

499 €

399€

509 €

407€

20.08-27.08.2023

7

435 €

348€

445 €

356€

27.08-03.09.2023

7

385 €

308€

395 €

316€

03.09-10.09.2023

7

335 €

268€

345 €

276€

10.09-17.09.2023

7

225 €

180€

235 €

188€

17.09-24.09.2023

7

195 €

156€

205 €

164€

24.09-01.10.2023

7

135 €

99€

145 €

99€

 

Напомена:

 • Термините во табелата се денови на започнување на аранжманот;
 • Цените се дадени за наем на апартман за 7 ноќевања;
 • Доплата за туристичка такса 0.5еур на ден по апартман (се плаќа во агенција);
 • Цените се изразени во евра, а уплата се врши исклучиво во денарска противвредност (1еур=62мкд);
 • Во апартманите дозволено е сместување на лица, согласно бројот на кревети. Над дозволениот број, може на дополнително барање, да се смести едно дете до 5.99год., во кревет со двајца возрасни;
 • За уплата на два последователни термини, одобруваме 10% попуст на вториот термин (попустот важи само на редовни цени). Попустите не се комбинираат;
 • Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на Ultra first или last minute понуда, да ги објави и продаде слободните капацитети, по цени кои се разликуваат од оние кои се објавени во ценовникот. Лицата кои го уплатиле аранжманот по ценовник, немаат право на надоместна средства за разлика во цена;
 • Патничкото осигурување е задолжително и не е вклучено во цената;
 • Сместувањето во собите е по 14.00час-локално време, а напуштањето на истите е во 09.00час.;
 • По завршувањето на летувањето, патниците се должни да го остават апартманот во чиста состојба. Доколку е причинета материјална штета за време на престојот, истата се надоместува на лице место кај сопственикот на вилата;
 • Во цената е вклучено користње на Wi-Fi (организаторот не гарантира за брзината и квалитетот на интернетот);
 • Во цената не вклучено користње на клима, се доплаќа на лице место кај газдите на вилата;
 • За ова патување важат Општите услови за патување на Т.А Импала травел

 

Цена на превоз:

 • Превоз за возрасен 45 еур / 35 еур во еден правец
 • Превоз за деца од  2-11.99г. 35 Еур / 30 еур во еден правец
 • Дете до 2год. (без седиште)-Бесплатно