Маурициус - Импала Травел
+389 31 418-900 contact@impala.com.mk
+389 31 418-900 contact@impala.com.mk

Маурициус

МАУРИЦИУС

МАЈ 2023 ИНДИВИДУАЛЕН ПРОГРАМ

 

Лоциран во Индискиот Океан во јужната планетарна хемисфера, близу Мадагаскар, Маурициус е едно од оние места кои фасцинираат, таму каде што се мешаат минатото и сегашноста … таму каде што се воодушевувачки природните глетки и архитектонските знаменитости … таму, каде што плажите се бескрајни … каде што тиркизната вода нежно ги мие белите песочни брегови… се вовлекуваат под кожа и ќе ве натераат да се чувствувате магично. 

Цената е валидна до пополнување на места по групна тарифа од авио компанија и промотивни цени на ограничен број соби во наведен хотел и истата е подложна на промени се до момент на резервација (пред резервација проверете ја цена и тарифа на авионска карта). Можност за индивидуални дати на патување на барање.

 

Цени

 

Хотел Услуга Тип на соба Цена
    11-18.05.2023 (7ноќи)
Villas Caroline 3* Полупансион Цена по лице во двокреветна соба     1.740 €
TAMARINA GOLF & SPA BOUTIQUE HOTEL 4* Полупансион Цена по лице во двокреветна соба     1.955 €
SOFITEL MAURITIUS L’IMPÉRIAL RESORT & SPA 5* Полупансион Цена по лице во двокреветна соба     2.278 €

Напомени

ПОАЃАЊЕ ВО МАЈ
TK1006 10MAY  SKPIST   2015 2245  
TK 176  11MAY  ISTMRU 0150 1235  
TK 177  18MAY  MRUIST  2005 0500+1
TK1003  19MAY  ISTSKP  0725 0750

Во цената е вклучено:

  • Авионски билет на релација Скопје-Истанбул-Маврициус-Истанбул-Скопје со Turkish Airlines сo вклучен багаж, согласно саатници на програма;
  • Аеродромски такси;
  • 7 ноќевања во наведениот хотел, наведен тип на соба / наведена услуга ПОЛУПАНСИОН
  • Трансфер аеродром – хотел – аеродром 
  • Реализација и асистенција

Цената не вклучува:

  • Храна, пијалоци и услуги што не се споменати во програмата;
  • Факултативни тури
  • Други индивидуални трошоци
  • Патничко осигурување
  • Сѐ што не е наведено во ЦЕНАТА Е ВКЛУЧЕНО.

Услови:

• При резервација се плаќа депозит од 50%, а целосна уплата се прави 45 дена пред поаѓање.
• Понудата важи за минимум 2 пријавени патници – индивидуален програм
• Рок на потврда на понуда и резервација е 24 часа по уплата на аконтација
• За ова патување не се потребни медицински имунизации
• Туроператорот го задржува правото да го менува редоследот на реализација на програмата
• Задолжително патничко осигурување