Куќа "Eleni" - Потос - Импала Травел
+389 31 418-900 contact@impala.com.mk
+389 31 418-900 contact@impala.com.mk

Куќа “Eleni” – Потос

Куќа “Eleni”

 

Вила Елени – Потос Вила Елени Потос се наоѓа во непосредна близина на центарот на Потос, на 250 м од плажата. Во својата понуда има двокреветни, трокреветни и четворокреветни студија и трокреветни апартмани. Опремени се со чајна кујна, фрижидер, мини електричен шпорет и кујнски садови без тавчиња, наменета за спремање на лесни оброци, ТВ, туш, Ви Фи ( не гарантираме добар проток), балкон со гарнитура за седење и тенди, клима ( со доплата). Собите се наоѓаат на приземје и втор кат. Вилата не располага со сопствен паркинг. Паркингот на Потос е оддалечен 100 метри од вилата.

Координати: N 40° 36′ 45″ E 24° 36′ 23.0000000004″

 

 

Попуст за рана резервација за сите термини – 20%, за уплати до 01 Март
 минимум уплата за резервација –  30% неповратен депозит.

 

ЦЕНИТЕ во табелата се за наем на студио / 7 ноќевања

ермин Број на ноќи 1/3  еко студио
без тераса
приземје
1/3  студио
2 кат
1/4 студио
со тераса
приземје
1/3+1 апартман
2 кат
1/2+1 апартман
2 кат
  макс. 3 лица макс. 3 лица макс. 4 лица макс. 4 лица макс. 3 лица
24.05.2024 7               119 €             129 €           159 €          189 €          179 €
31.05.2024 7               149 €             159 €           179 €          209 €          199 €
07.06.2024 7               189 €             199 €           219 €          249 €          239 €
14.06.2024 7               245 €             255 €           275 €          305 €          295 €
21.06.2024 7               285 €             295 €           315 €          355 €          345 €
28.06.2024 7               315 €             325 €           345 €          385 €          375 €
05.07.2024 7               389 €             399 €           419 €          459 €          449 €
12.07.2024 7               459 €             469 €           489 €          529 €          519 €
19.07.2024 7               489 €             499 €           519 €          569 €          559 €
26.07.2024 7               489 €             499 €           519 €          569 €          559 €
02.08.2024 7               489 €             499 €           519 €          569 €          559 €
09.08.2024 7               489 €             499 €           519 €          569 €          559 €
16.08.2024 7               489 €             499 €           519 €          569 €          559 €
23.08.2024 7               409 €             419 €           449 €          489 €          479 €
30.08.2024 7               335 €             345 €           365 €          404 €          395 €
06.09.2024 7               275 €             285 €           305 €          355 €          345 €
13.09.2024 7               199 €             209 €           229 €          269 €          259 €
20.09.2024 7               159 €             169 €           189 €          219 €          209 €

 

Дополнителни информации:

 • Уплатите се вршат исклучиво во денари по курс 1 евро = 62 денари
 • Доплата за клима – 6 евра по соба на ден (опционално) – се плаќа при пристигнување во објектот
 • Задолжителна туристичка такса (се плаќа во објектот) 1,5 евра по соба на ден
 • За уплата за 2 споени термини се одобрува 10% попуст (попустот не се комбинира со други попусти)
 • Во студиата дозволено е сместување на лица согласно предвидениот капацитет, т.е бројот на легла.
 • Преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 3 години во кревет со родителите.
 • Во собите има опремено мини кујна
 • Сместувањето во собите е после 14 часот по локално време
 • Напуштањето последниот ден е до 09 часот по локално време
 • Студиата се добиваат исчистени и со променета постелнина и пешкири, а за хигиена се грижат самите гости.
 • Постелнината и пешкирите се менуваат еднаш во текот на пресотојот

 

Доплата за автобуски превоз (со вклучена карта за траект):

 • Превоз за возрасен 80€ / Еден правец 35€
 • Деца од 2 до 12 години 65 € / Еден правец 30 €
 • Дете до 2 години (без седиште) – бесплатно

*Трансферот од пристаништето во Лименас до Потос трае околу 1 час ( Попатно прво се носат патниците до Голден Бич и Скала Потамиа)

*Автобусот ги носи патниците до најблиската точка до вилата каде може да се застане со автобус.

Поаѓање од:

Скопје – 01: 00ч. Паркингот кај спортска сала Борис Трајковски

Велес – 01:45ч Бензинска пумпа кај Мотел Македонија

Неготино – 02:15ч Макпетрол бензинска на автопат во правец кон Гевгелија

Смоквица – 02:45ч Шел бензинска на автопат во правец кон Гевгелија

Гевгелија – 03:00ч Шимов, бензинска пумпа пред граница

Поаѓање од Тасос:

 • Вила Елени, Потос 12: 45ч. -13:00ч (локално време)
 • Вила Пенелопе, Скала Потамиа 14 :00ч. (локално време)
 • Вила Атина, Голден Бич 13:45 ч. (локално време)