Tornik 5* - Импала Травел
+389 31 418-900 contact@impala.com.mk
+389 31 418-900 contact@impala.com.mk

Tornik 5*

Hotel Tornik 5*

Цените се дадени по соба на ден за 2 лица

Тип на Соба

Цена

Double Room

150€

Junior Apartment

180€

Superior Aparment

220€

Lux Aparment

300€

 

Во цената е вклучено:

 • Појадок и Вечера
 • Неограничено користење на Spa & Wellness центар
 • Неограничено користење на Фитнес Центар
 • Wi-Fi низ цел хотел
 • Baby Cot (задолжителна резервација)

Во цената не е вклучено:

 • Туристичка такса 1€ по лице на ден; Деца 7-15 години 0,50€ по лице на ден; Деца до 7 години ГРАТИС (плаќање во агенција)

Доплати:

 • 1-во дете до 5,99 години со 2 возрасни лица ГРАТИС;
 • 2-ро дете до 5,99 годино со 2 возрасни лица плаќа 17,50€ по лице на ден;
 • Деца од 6-11,99 години со 2 возрасни лица плаќаат 35€ по лице на ден;
 • 3-то возрасно лице на дополнително легло доплаќа 70€ по лице на ден;

Услови за откажување и промена на термин:

 • Секој гостин е должен во писмена форма да ја откаже или промени својата резервација.
 • Рокови за откажување на резервација:
 • До 8 дена пред почеток на аранжман БЕЗ ПЕНАЛИ
 • 7-0 дена пред почеток на аранжман 100% од вкупната сума на аранжманот
 • Доколку гостинот го напушти хотелот предвреме хотелот уплатените средства нема да ги рефундира.
 • Промена на термин е дозволена во согласно на хотелот и според цените во табелата за терминот во кој се менува