+389 31 418-900 contact@impala.com.mk
+389 31 418-900 contact@impala.com.mk

Viceroy 5*

VICEROY 5* 

                        www.viceroyhotelsandresorts.com

ЦЕНИ ЗА СОБА НА ДЕН ВО ЕВРА –НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК

Тип на сместување

Лица бр.

01.12-28.12.2021

28.12-08.01.2022

08.1-25.02.2022

25.02-31.03.2022

 

Без Балкон

Со Балкон

Без Балкон

Со Балкон

Без Балкон

Со Балкон

Без Балкон

Со Балкон

NEST ROOM

2

KING ROOM

2

191

226

401

452

261

311

241

261

DOUBLE QUEEN

2/4

251

286

На барање

501

311

361

301

351

KOPAONIK SUITE

2/4

326

356

На барање

На барање

461

511

371

420

KARAMAN SUITE

2/4

391

426

На барање

На барање

562

611

451

471

Минимум престој

6

7

6

6

Цените во табаелата се од информативен карактер. Поради секојдневни измени неопходно е да се провери цената пред да се направи резервација !

Во цената е вклучено:

 • Сместување на база ноќевање со појадок ( ВВ)
 • Користење фитнес центар
 • Користење базени на отворено со топла вода
 • Користење детско катче
 • WI-FI

Доплати:

 • Туристичка такса 1€ за лице на ден, деца од 7 до 15 год. 0.50€ , деца до 7 гратис ( СЕ ПЛАЌА ВО АГЕНЦИЈА )
 • Доплата за вечера 30€ за лице на денж
 • Доплата за 3-то лице во соба 50€ дневно

Услови за деца :

 • Деца од 0 до 6.99 години на заедничко легло со родители ГРАТИС
 • Деца од 7-14.99 години на заедничко легло со родители ГРАТИС
 • Дополнително легло во соба 50€ дневно ( за деца и за возрасни)

Дополнителни услуги:

 • Хотелска гаража 20€ за возило на ден

Забелешка:

 • За користење на СПА центарот задолжително е закупување на некој од третманите во самиот хотел
 • Користење на СПА центарот без третмани е со предходна резервација и се плаќа на лице местож
 • Хотелот располага со соби за лица со инвалидитет

ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА И УПЛАТА ДО 30.09.2021 20% ПОПУСТ

ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА И УПЛАТА ДО 15.10.2021 15% ПОПУСТ

ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА И УПЛАТА ДО 31.10.2021 10% ПОПУСТ