Srebrna Planina Resort & Spa 4* - Импала Травел
+389 31 418-900 contact@impala.com.mk
+389 31 418-900 contact@impala.com.mk

Srebrna Planina Resort & Spa 4*

 Srebrna Planina Spa & Resort 4*

Тип на соба

Бр на лица

03.12-31.12

31.12-03.01

03.01-23.01

23.01-11.02

11.02-23.02

23.02-03.04

Double Room

2

112

160

140

128

140

112

Deluxe Suite

3

128

176

156

144

156

128

Deluxe 1-BD Apartment

4

144

192

172

160

172

144

Superior Suite

3

144

192

172

160

172

144

Superior 1-BD Apartment

4

160

208

188

176

188

160

 • Цените се дадени за 2 лица на ден
 

 

Во цената е вклучено:

 • Сместување на база ноќевање со појадок
 • Туристичка Такса
 • Неограничено користење на Wellness and Spa центар (внатрешен базен, џакузи, сауна, турска бања)
 • Надворешен паркинг

Во цената не е вклучено (плаќање на лице место):

 • Хотелско осигурување

Услови за деца:

 • Деца до 3,99 години во присуство на 2 возрасни лица ГРАТИС;
 • Деца 4-11,99 години доплаќаат 15€ по лице на ден;
 • 3-то и 4-то возрасно лице доплаќаат 35€ по лице на ден;

Политика за откажување:

 • 30% од вкупната вредност на резервацијата ќе биде наплатена доколку се откаже резервација до14 дена пред почетокот на аранжманот.
 • 100% од вкупната вредност на резервацијата ќе биде наплатена доколку се откаже резервација 14-0 дена пред почетокот на аранжманот.
 • Доколку се напушти хотелот предвреме Хотелот не дозволува поврат на неискористени средства.
 • Промени на анаржманот не се дозволени за време на престојот во Хотелот.

Ковид политика:

 • Хотелот – гарантира поврат на уплатени средства во случај:
 • Потврдено приуство на корона вирус на еден или повеќе лица на кој се оденсува резервацијата (доказ позитивен ПЦР тест)
 • Затварање на граници

Услови за резервација:

 • За резервација е потребно 30% од вкупната цена на аражманот се уплаќа веднаш, остатокот од сумата на 15 дена пред почетокот на аранжманот
 • Цените се дадени во EUR, плаќањето се врши во денарска противредност по курс 1€=62 Денари.