+389 31 418-900 contact@impala.com.mk
+389 31 418-900 contact@impala.com.mk

Putnik 4*

Hotel Putnik 4* Kopaonik


Цена по лице на ден на база Појадок и Вечера

Период

Standart Room

Family Room

Apartment

Superior Room

Family Superior Room

 

1/1

1/2 
1/3

1/3
 1/4

Мин.4 лица

1/1

1/2

1/3     

1/4

01.12-23.12

107

71

78

85

139

92

92

24.12-28.12

128

85

94

102

166

111

111

29.12-29.01

195

130

143

156

254

169

169

30.12-08.01

240

160

176

192

312

208

208

09.01-15.01

195

130

143

156

254

169

169

16.01-22.01

143

95

105

114

186

124

124

23.01-12.02

128

85

94

102

166

111

111

13.02-16.02

143

95

105

114

186

124

124

17.02-05.03

128

85

94

102

166

111

111

06.03-09.03

150

100

110

120

195

130

130

10.03-12.03

120

80

88

96

156

104

104

13.03-03.04

113

75

83

90

147

98

98

 

Детска Недела (за период 23.01-06.02.2022):
ГРАТИС – сместување за 2 деца до 11,99 години во присуство на 2 возрасни лица

Напомена:
Уплата на депозит 50% веднаш при правење на резервација

Во цената е вклучено:
– Појадок и Вечера
– Свечена новогодишна вечера 31.12.2021
– Свечена Божиќна вечера на 25.12.2021 / 07.01.2022
– Користење на Wellness&Spa (затворен базен за возрасни, затворен базен за деца, џакузи, финска сауна, руска сауна, инфрацрвена сауна, турска бања,тапидариум)
– Фитнес Центар
-Трансфер на релација хотел – центар-хотел (распоред истакнат на рецепција)

Во цената не е вклучено:
– Користење на Хамам
– Игротека за деца
– Game Room за деца
– Туристичка такса: 1€ по лице на ден за возрасни; 0,60€ по лице на ден за деца 7-15 години; Деца до 7 години не плаќат такса (доплата за туристичка такса се врши во агенција при резервација)
– Хотелско осигурување 0,20€ по лице на ден за сите гости (доплата се врши во агенција при резервација)

 

Услови за деца:
– Деца до 2,99 години се сместуваат ГРАТИС
– Деца од 3-11,99 години во присуство на две полноплатежни лица имаат 30% попуст од цената во табелата доколку користат сопствено легло или 50% од цената во табелата доколку делат легло.

Услови заоткажување и променанатермин:
– Секој гостин е должен во писмена форма да ја откаже или промени својата резервација.

пенали

-Рокови за откажување на резервација:

– До 45 дена пред почеток на аранжманoт БЕЗ ПЕНАЛИ
– 30% ако се откаже 45-15 дена пред почетокот на аранжманот

– 100% пенали ако се откаже 14-0 дена пред почетокот на аранжманот

 

Ковид политика:

Хотелот – гарантира поврат на уплатени средства во случај:

-Потврдено приуство на корона вирус на еден или повеќе лица на кои се оденсува резервацијата (доказ позитивен ПЦР тест)

-Затварање на граници