Junior 3* - Brzece - Импала Травел
+389 31 418-900 contact@impala.com.mk
+389 31 418-900 contact@impala.com.mk

Junior 3* – Brzece

HOTEL JUNIOR *** Kopaonik (Brzeće) 
10% попуст за уплата до 30.10.2021 
Цените се дадени по соба на ден или по пакет (новогодишен) на база Полупансион 
Тип на Сместување Бр на лица Услуга 1.12 19.12 Новогодишен Пакет 26.12 – 02.01 2.01 23.01 13.02 20.02
19.12 26.12 3 ноќи    Од 30.12 Дополнително ноќевање 7 ноќи 23.01 13.02 20.02 6.03
Aкција 6=7 26.12. – 02.01 Aкција 6=7 Aкција 6=7 Aкција 6=7
Минимум престој 2 2   5 2 4 2
HOTEL ROOM
ECONOMIC ROOM 2   57 61 475 113 709 83 66 81 66
  2   64 68 538 120 777 89 73 88 73
STANDARD ROOM 3   82 86 618 138 896 107 91 106 91
  4   100 104 / / / 125 109 124 109
  2   69 73 554 125 804 95 78 93 78
COMFORT ROOM 3   87 91 633 143 923 112 96 111 96
  4   105 109 712 161 1.043 130 114 129 114
  2   78 82 622 134 880 103 87 101 87
FAMILY ROOM 3   95 100 701 152 1 121 105 119 105
  4   113 118 780 170 1.119 139 123 137 123
    ***Aкција 6=7 важи само за сместување во ECONOMIC, STANDARD, COMFORT и FAMILY ROOM 
DELUXE ROOM 2   73 81 572 132 838 102 86 101 86
DELUXE+ ROOM 2   78 86 588 137 865 107 91 106 91
3   96 104 667 155 984 125 109 124 109
ЦЕНИТЕ ВО АПАРТМАНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА НАЕМ ОСВЕН НОВОГОДИШЕН ПАКЕТ (ЦЕНА ПО ПАКЕТ) 
APARTMAN DELUXE 2-Jan   94 104 2 лица-599 € 154 924 124 106 124 106
APARTMAN FAMILY 4-Jan НАЕМ  129 140 2 лица-723€ 181 1.099 159 141 159 141
  3 лица-769€ 188 1.161
  4 лица-815€ 195 1.222
APARTMAN SUPERIOR 4-Jan   147 157 2 лица-774€ 198 1.189 176 158 176 158
  3 лица-820€ 205 1.25
  4 лица-866€ 212 1.312
APARTMAN SPA 2-Jan   213 223 2 лица-931€ 265 1.506 243 225 243 225
ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК (ОСВЕН НОВОГОДИШЕН ПАКЕТ- ЦЕНА ПО ПАКЕТ) 
DEPANDANCE ROOM 
ECONOMIC ROOM 2 ВВ 44 49 261 59 372 55 52 53 52
STANDARD ROOM 2 ВВ 51 55 282 66 408 61 59 60 59
3 ВВ 65 69 323 79 454 75 72 73 72
FAMILY ROOM  2 ВВ 56 60 340 71 467 66 64 65 64
3 ВВ 70 74 381 84 539 80 78 78 78
4 ВВ 83 88 422 98 610 94 91 92 91
FRIENDS ROOM 5 ВВ 102 106 478 117 708 112 110 111 110

Во цената е вклучено:

 • Сместување на база Наем / Ноќевање со појадок / Појадок и Вечера во зависност од типот на собата во табелите;
 • Во апартманите сместување е на база НАЕМ, освен за новогодишен пакет каде услугата е на база Појадок и Вечера;
 • Сместување во Depandace Room е на база Ноќевање со појадок;
 • Хотелско Осигурување
 • Надворешен паркинг
 • Wi-Fi
 • Ски Гардеробер
 • Анимација за деца
 • Органзииран дочек за нова година – информации дополнително:

Напомена за резервации со попуст:

 • Резервациии направени со попуст се однесува за минимум 50% аванас, остатокот до 15.11.2021
 • Цените се дадени во EUR, уплата се врши исклучиво во денарска противрденост по курс 1€=62 Денари.

Во цената не е вклучено:

 • Туристичка такса 1€ по лице на ден; Деца 7-15 години 0,50€ по лице на ден; Деца до 7 години ГРАТИС

Услови за деца:

Хотел

 • 1 во дете до 6,99 години во присуство на 2 возрасни лица ако користи заедничко легло ГРАТИС;
 • 2-ро дете 0-11,99 години во присуство на 2 возрасни лица на дополнително легло 13€ по лице на ден;
 • Деца 0-11,99 на дополнително легло 13€ на ден по лице;

Депанданс:

 • 1 во дете до 6,99 години во присуство на 2 возрасни лица ако користи заедничко легло ГРАТИС;
 • 2-ро дете 0-11,99 години во присуство на 2 возрасни лица на дополнително легло 11€ по лице на ден;
 • Деца 0-11,99 на дополнително легло 11€ на ден по лице;

Апартмани:

 • За сместување во Апартмани во склоп на хотелот е мозна доплата на храна: Појадок 3€ за возрасни / 1,5€ за деца 7-11,99 години;
 • Вечера 5€ за возрасни / 2,5€ деца 7-11 години

Можност за доплата на лице место:

● JUNIOR СКИ АКАДЕМИЈА за деца 215€ (09-17h) ски школа, ски опрема, грижа за деца 5-11,99 години.

● Трансфер од хотелот до центар на Копаоник;

● Ски карта за ски стаза Junior (400m за деца и почетници) ски инструктори и ски опрема;

● Спа центар 30% попуст за гости на хотелот: Базен 2х4, Џакузи, Хамам, Шок туш, Фитнес Центар;

● Биљард,Пинг Понг и останати игри за анимација;

Политика за откажување:

Откажување или промена на резервација мора да се направи икслучиво во писмена форма;

 • 5% од вкупната вредност на резервацијата ќе биде наплатена доколку се откаже резервација 45 дена пред почетокот на аранжманот.
 • 10% од вкупната вредност на резервацијата ќе биде наплатена доколку се откаже резервација 44-30 дена пред почетокот на аранжманот.
 • 20% од вкупната вредност на резервацијата ќе биде наплатена доколку се откаже резервација 29-20 дена пред почетокот на аранжманот.
 • 40% од вкупната вредност на резервацијата ќе биде наплатена доколку се откаже резервација 19-15 дена пред почетокот на аранжманот.
 • 80% од вкупната вредност на резервацијата ќе биде наплатена доколку се откаже резервација 14-10 дена пред почетокот на аранжманот.
 • 90% од вкупната вредност на резервацијата ќе биде наплатена доколку се откаже резервација 9-6 дена пред почетокот на аранжманот.
 • 100% од вкупната вредност на резервацијата ќе биде наплатена доколку се откаже резервација 5-0 дена пред почетокот на аранжманот.
 • Доколку се напушти хотелот предвреме Хотелот не дозволува поврат на неискористени средства.
 • Промени на анаржманот не се дозволени за време на престојот во Хотелот.

Ковид политика:

 • Хотелот – гарантира поврат на уплатени средства во случај:
 • Потврдено приуство на корона вирус на еден или повеќе лица на кој се оденсува резервацијата (доказ позитивен ПЦР тест)
 • Затварање на граници