Rodopski Dom 4* - Импала Травел
+389 31 418-900 contact@impala.com.mk
+389 31 418-900 contact@impala.com.mk

Rodopski Dom 4*

Хотел РОДОПСКИ ДОМ 4* – Чепеларе, Пампорово 
Попуст за РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА : 15% за резервација и уплата до 30.09.2019 | 10% за резервација и уплата до 31.10.2019
БОНУСИ : 7=6 за период на престој 15.01-02.02.2020 | 20.02-31.03.2020 (попустите не се комбинираат)
Цените се по лице за 1 ноќевање  01.12-23.12.2019 24.12-27.12.2019 28.12-01.01.2020
на база ПОЛУПАНСИОН 29.02-31.03.2020 02.01-28.02.2020
Двокреветна соба  2+1                                22,00 €                               28,00 €                                                     53,00 €
Едноспален апартман 2+2                                31,00 €                               40,00 €                                                     76,00 €
Во цената е вклучено : користење на внатрешен базен, сауна, интернет, паркинг

Дополнителни услови :

  • Дете до 5.99 год. во двокреветна соба со 2 возрасни – бесплатно
  • Дете од 6-11.99 год. на дополнително легло во двокреветна соба – 65% попуст
  • Трет возрасен на дополнително легло во двокреветна соба – 25% попуст
  • Две деца до 11.99 год. на дополнително легло во апартман со 2 возрасни – бесплатно
  • Трет возрасен на дополнително легло во апартман со 2 возрасни – доплата 11€
  • Четврт возрасен на дополнително легло во апартман – доплата 11€
  • Доплата за новогодишна вечера (задолжително) : возрасни – 50€, дете (4-11.99 год.) – 25€
  • Доплата за туристичка такса за возрасни и деца над 2 год. : 1€ по лице на ден

Локација: 150 метри од центарот на Чепеларе, 1,5 км од ски-лифт Чепеларе и 10 км од ски-центарот  Пампорово.

Содржина: ресторан, лоби бар, Wi-Fi во фоајето, конференциска сала, салон за убавина, паркинг, бесплатен трансфер до ски-центар Чепеларе, затворен базен , фитнес центар.

За доплата: пинг-понг, билијард, сауна, солариум, џакузи.