+389 31 418-900 contact@impala.com.mk
+389 31 418-900 contact@impala.com.mk

Perelik 5*

PERELIK 5* PAMPOROVO                               www.perelikhotel.com 
1 01.12.2021 18.12.2021 29.12.2021 04.01.2022 22.01.2022 19.02.2022 05.03.2022
17.12.2021 28.12.2021 03.01.2022 21.01.2022 18.02.2022 04.03.2022 10.04.2022
ЦЕНИ ЗА СОБА НА ДЕН ВО ЕВРА –НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК

JUNIOR SUITE

SINGLE ROOM 82 88 175 88 94 88 82
JUNIOR SUITE 102 114 176 114 125 114 102
JUNIOR SUITE+EXTRA BED 141 156 242 156 172 156 141
JUS 1+1 CHD (7-11,99) 90 100 154 97 109 100 90
SGL 1+1 CHD (0-6,99) 83 89 176 89 94 89 83
JUS 1+2 CHD (0-6,99) (7-11,99) 91 101 155 98 110 101 91
JUS 1+2 CHD (7-11,99) (7-11,99) 116 128 198 128 141 128 116
SGL 1+2 CHD (0-6,99) (0-6,99) 84 90 155 90 95 90 84
JUS 2+1 CHD (0-6,99) 103 115 177 115 126 115 103
JUS 2+1 CHD (7-11,99) 128 142 220 142 156 142 128
JUS 2+2 CHD (0-6,99) (0-6,99) 104 116 178 116 127 116 104
JUS 2+2 CHD (0-6,99) (7-11,99) 129 143 221 143 157 143 129
JUS 2+2 CHD (7-11,99) (7-11,99) 155 171 264 171 188 171 155
MAISONETTE 2 PAX
MAISONETTE 2 ADULTS 102 114 176 114 125 114 102
MAISONETTE 2 ADULTS+EXTRA BED 141 156 242 156 171 156 141
MAIS2 1+1 CHD (7-11,99) 90 100 154 100 109 100 87
MAIS2 1+2 CHD (0-6,99) (7-11,99) 91 101 155 101 110 101 88
MAIS2 1+2 CHD (7-11,99) (7-11,99) 116 129 198 128 141 129 116
MAIS2 2+1 CHD (0-6,99) 103 115 177 115 126 115 103
MAIS2 2+1 CHD (7-11,99) 128 142 220 142 156 142 128
MAIS2 2+2 CHD (0-6,99) (0-6,99) 104 116 178 116 127 116 104
MAIS2 2+2 CHD (0-6,99) (7-11,99) 130 143 221 143 157 143 130
MAIS2 2+2 CHD (7-11,99) (7-11,99) 155 171 264 171 188 171 155
2 BEDROOM APARTMENT
2-BEDROOM APP 4 ADULTS 196 218 333 218 236 218 196
2-BEDROOM APP 4 ADULTS+EXTRA BED 233 259 396 259 280 259 233
AP44A 4+1 CHD (0-6,99) 197 219 334 219 237 219 197
AP44A 4+1 CHD (7-11,99) 221 246 376 246 266 246 221
AP44A 4+2 CHD (0-6,99) (0-6,99) 198 220 335 220 238 220 198
AP44A 4+2 CHD (0-6,99) (7-11,99) 222 247 377 247 267 247 222
AP44A 4+2 CHD (7-11,99) (7-11,99) 246 273 418 273 296 273 246
AP44A 5+1 CHD (0-6,99) 234 260 397 260 281 260 234
AP44A 5+1 CHD (7-11,99) 258 287 438 287 310 287 258
MAISONETTE 4 PAX
MAISONETTE 4 ADULTS 196 218 333 218 236 218 196
MAISONETTE 4 ADULTS+EXTRA BED 233 259 396 259 280 259 233
MAIS4 4+1 CHD (0-6,99) 197 219 334 219 237 219 197
MAIS4 4+1 CHD (7-11,99) 221 246 375 246 266 246 221
MAIS4 4+2 CHD (0-6,99) (0-6,99) 198 220 335 220 238 220 198
MAIS4 4+2 CHD (0-6,99) (7-11,99) 222 247 376 247 267 247 222
MAIS4 4+2 CHD (7-11,99) (7-11,99) 246 273 418 273 296 273 246
MAIS4 5+1 CHD (0-6,99) 234 260 397 260 281 260 234
MAIS4 5+1 CHD (7-11,99) 258 287 438 287 310 287 258
Полупансион 22 22 22 22 22 22 22
деца од 7-11.99 год. 11 11 11 11 11 11 11
Такса  Вклучена Вклучена Вклучена Вклучена Вклучена Вклучена Вклучена
Отказ После 01.12.2021 После 01.12.2021 После 01.12.2021 После 01.12.2021 После 01.12.2021 После 01.12.2021 После 01.12.2021
50% 50% 50% 50% 50% 50% 50%
No Show 100% 100% 100% 100% 100% 100% 100%
Доплата за Новогодишна Вечера 85 ЕУР за возрасни и 45 ЕУР за деца од 5 до 11.99 години
Цената вклучува:интернет, трансфер до ски лифтовите, затворен базен,фитнес, парна бања, ледена соба, арома хербална парна
бања,ледена соба, инфрацрваена сауна, чедар сауна,финска сауна, џакузи,тропски тушеви,амам
ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1 ЕУР =62 МКД
ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА И УПЛАТА ДО 20.11.2021 10% ПОПУСТ

 

Хотел Перелик е комплетно реновиран во 2017 година, има 8 спрата, 285 кревети во вкупно 130 соби. Сите соби имаат нов мебел, и им ги даваат на своите гости сите потребни удобности. Просториите се опремени со плазма ТВ, сателитска ТВ, телефон, мини бар, централно греење со конвектори за саморегулација на собната температура преку LED дисплеј, сет на топли пијалаци, бесплатен безжичен интернет, бањарки и папучи за гостите.

Хотелот има најголем затворен загреан базен (25мх12м, 5 ходници) сауна и салони за масажа. Гостите имаат на располагање подземен паркинг и паркинг на отворено, тениско игралиште и фудбалско игралиште, како и удобно топло поврзување со хотелот Орловец.