Hotel Borika 4* - Импала Травел
+389 31 418-900 contact@impala.com.mk
+389 31 418-900 contact@impala.com.mk

Hotel Borika 4*

Цените се по лице за 1 ноќ. на база ПОЛУПАНСИОН 19.12-25.12.2018 26.12-01.01.2019 02.01-25.01.2019 05.03-09.04.2019
Вид на сместување  26.01-15.02.2018   16.02-04.03.2019  
Двокреветна соба – економи 2+0 20 € 43 € 33 € 27 €
Двокреветна соба – стандард 2+2 32 € 48 € 39 € 32 €
Студио 3+1 31 € 48 € 38 € 31 €

НАПОМЕНА : За сместување во студио задолжително се наплатуваат 3 редовни суми.
Во цената е вклучено : појадок и вечера, кафе пауза, користење на внатрешен базен, ски гардеробер, интернет во лоби, паркинг
Минимален престој : 7 ноќевања во новогодишниот период

Дополнителни услови:

  • Дете до 1.99 год. на дополнително легло – бесплатно
  • Прво дете од 2-11.99 год. на дополнително легло во соба – бесплатно
  • Второ дете од 2-11.99 год. на дополнително легло во соба – 50% попуст
  • Возрасен на дополнително легло во соба – 25% попуст
  • Дете до 11.99 год. на редовно легло во соба – 25% попуст (не важи за Нова Година)
  • Доплата за новогодишна вечера (задолжително) : возрасни – 55€, дете – 30€
  • Доплата за туристичка такса за возрасни и деца над 2 год. : 1€ по лице на ден