Yastrebets 4* - Импала Травел
+389 31 418-900 contact@impala.com.mk
+389 31 418-900 contact@impala.com.mk

Yastrebets 4*

YASTREBETS 4* BOROVETS                                   www.hotelyastrebets.bg 
1 23.12.2021 26.12.2021 03.01.2022 28.01.2022 06.03.2022
25.12.2021 02.01.2022 27.01.2022 05.03.2022 02.04.2022
         
ЦЕНИ ЗА СОБА НА ДЕН ВО ЕВРА – НОЌЕВАЊE СО ПОЈАДОК 
STANDARD ROOM
(недела-четврток)
DOUBLE ROOM 187 148 199 134
DOUBLE ROOM+EXTRA BED 225 186 237 171
SINGLE ROOM 169 130 181 116
DBL 1+1 CHD (4-11,99) 187 148 199 134
SGL 1+1 CHD (0-3,99) 170 131 182 117
DBL 1+2 CHD (0-3,99) (4-11,99) 188 149 200 135
DBL 1+2 CHD (4-11,99) (4-11,99) 207 168 219 154
DBL 2+1 CHD (4-11,99) 207 168 219 154
Weekend
(петок-сабота)
DOUBLE ROOM 187 199 199 158
DOUBLE ROOM+EXTRA BED 225 237 237 196
SINGLE ROOM 169 181 181 140
1+1 CHD (0-3,99) 170 182 182 141
1+1 CHD (4-11,99) 187 199 199 158
1+2 CHD (0-3,99) (4-11,99) 188 200 200 159
1+2 CHD (4-11,99) (4-11,99) 207 219 219 178
2+1 CHD (4-11,99) 207 219 219 178
STANDARD ROOM SLOPE VIEW
(недела-четврток)
DOUBLE ROOM 198 159 210 145
DOUBLE ROOM+EXTRA BED 236 197 248 182
SINGLE ROOM 180 141 192 127
DBL 1+1 CHD (4-11,99) 198 159 210 145
SGL 1+1 CHD (0-3,99) 181 142 193 128
DBL 1+2 CHD (0-3,99) (4-11,99) 199 160 211 146
DBL 1+2 CHD (4-11,99) (4-11,99) 218 179 230 165
DBL 2+1 CHD (4-11,99) 218 179 230 165
Weekend
(петок-сабота)
DOUBLE ROOM 198 210 210 169
DOUBLE ROOM+EXTRA BED 236 248 248 207
SINGLE ROOM 180 192 192 151
1+1 CHD (0-3,99) 181 193 193 152
1+1 CHD (4-11,99) 198 210 210 169
1+2 CHD (0-3,99) (4-11,99) 199 211 211 170
1+2 CHD (4-11,99) (4-11,99) 218 230 230 189
2+1 CHD (4-11,99) 218 230 230 189
FINISH VILLA
(недела-четврток)
VILLA 2 ADULTS 291 238 289 195
VILLA 2 ADULTS+EXTRA BED 329 276 327 232
VILLA 2 ADULTS+EXTRA BED [2. ADL] 367 313 364 270
VILA2 2+2 CHD (4-11,99) (4-11,99) 331 278 329 235
VILA2 3+1 CHD (4-11,99) 349 296 347 252
VILA2 3+2 CHD (0-3,99) (4-11,99) 350 297 348 253
VILA2 4+1 CHD (0-3,99) 368 314 365 271
VILA2 4+1 CHD (4-11,99) 387 333 384 290
Weekend
(петок-сабота)
VILLA 2 ADULTS 291 289 289 219
VILLA 2 ADULTS+EXTRA BED 329 327 327 257
VILLA 2 ADULTS+EXTRA BED [2. ADL] 367 364 364 295
VILA2 2+2 CHD (4-11,99) (4-11,99) 331 329 329 259
VILA2 3+1 CHD (4-11,99) 349 347 347 277
VILA2 3+2 CHD (0-3,99) (4-11,99) 350 348 348 278
VILA2 4+1 CHD (0-3,99) 368 365 365 296
VILA2 4+1 CHD (4-11,99) 387 384 384 315
1 BEDROOM APARTMENT SMALL
(недела-четврток)
APARTMENT 2 AD 239 287 212
APARTMENT 2 AD+EXTRA BED 277 324 250
APT2 1+1 CHD (4-11,99) 239 287 212
APT2 1+2 CHD (0-3,99) (4-11,99) 240 288 213
APT2 1+2 CHD (4-11,99) (4-11,99) 259 307 232
APT2 2+1 CHD (0-3,99) 240 288 213
APT2 2+1 CHD (4-11,99) 259 307 232
APT2 2+2 CHD (0-3,99) (4-11,99) 260 308 233
APT2 2+2 CHD (4-11,99) (4-11,99) 279 327 252
Weekend
(петок-сабота)
APARTMENT 2 AD 287 287 241
APARTMENT 2 AD+EXTRA BED 324 324 279
1+1 CHD (4-11,99) 287 287 241
1+2 CHD (0-3,99) (4-11,99) 288 288 242
1+2 CHD (4-11,99) (4-11,99) 307 307 261
2+1 CHD (0-3,99) 288 288 242
2+1 CHD (4-11,99) 307 307 261
2+2 CHD (0-3,99) (4-11,99) 308 308 262
2+2 CHD (4-11,99) (4-11,99) 327 327 281
1 BEDROOM APARTMENT BIG
(недела-четврток)
APARTMENT 2 AD 268 322 246
APARTMENT 2 AD+EXTRA BED 306 360 283
APARTMENT 2 AD+EXTRA BED [2. ADL] 343 398 321
APT2 2+1 CHD (0-3,99) 269 323 247
APT2 2+1 CHD (4-11,99) 288 342 266
APT2 2+2 CHD (0-3,99) (4-11,99) 289 343 267
APT2 2+2 CHD (4-11,99) (4-11,99) 308 362 286
APT2 3+1 CHD (0-3,99) 307 361 284
APT2 3+1 CHD (4-11,99) 326 380 303
Weekend
(петок-сабота)
APARTMENT 2 AD 322 322 274
APARTMENT 2 AD+EXTRA BED 360 360 312
APARTMENT 2 AD+EXTRA BED [2. ADL] 398 398 350
2+1 CHD (0-3,99) 323 323 275
2+1 CHD (4-11,99) 342 342 295
2+2 CHD (0-3,99) (4-11,99) 343 343 296
2+2 CHD (4-11,99) (4-11,99) 362 362 314
3+1 CHD (0-3,99) 324 324 276
3+1 CHD (4-11,99) 343 343 296
Полупансион 26 26 26 26 26
Деца од 4-11.99 год. 13 13 13 13 13
Отказ 1 Од 30 до 44 дена 1 ноч Од 45 до 59 дена 1 ноќ Од 21 до 29 дена 1 ноќ Од 30 до 44 дена 1 ноч Од 10 до 13 дена 1 ноќ
Отказ 2 Под 29 дена  Под 44 дена 100% Под 20 дена100% Под 29 дена  ПОд 9 дена 100%
100% 100%
No Show 100% 100% 100% 100% 100%
Минимум престој 4 7 1 3 1
Соби: мини бар,сеф,балкон,телефон,САТ ТВ,интернет,фен
Опис: конференциска сала , затворен базен , паркинг, ноќен клуб, лоби бар, меана , ресторан, менувачница, продавница, интернет, фитнес, Сауна, масажа,солариум,џакузи, СПА центар,ски гардероба,пинг понг и др.
Цената вклучува:користење на затворен базен,парна бања, хербална бања, фитнес,лакониум,сауна,џакузи,релакс зона,интернет,паркинг
Локација: на стаза, 3 км од центарот на Боровец 
ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1 ЕУР =61.80 МКД
6=5 , 12=10 ЗА ПРЕСТОЈ ВО ВО ПЕРИОД ОД 06.03 ДО 02.04.2022 – DAY DISCOUNT 1
(СЕ КОМБИНИРА СО EARLY BOOKING И ROLLING EARLY BOOKING ) 
7=6, 14=12 ЗА ПРЕСТОЈ ВО ПЕРИОД ОД 03.01 ДО 27.01.2022 – DAY DISCOUNT 2
( СЕ КОМБИНИРА СО ROLLING EARLY BOOKING )
10 % ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ БЕЗ ПРАВО НА РЕФУНДАЦИЈА НАПРАВЕНИ МИНИМУМ 30 ДЕНА ПРЕД ПРИСТИГНУВАЊЕ 
(ROLLING EARLY BOOKING) 

 

Хотелот е на 1500 метри од гондола.

Има затворен базен од 28 ° C, бесплатен Wi-Fi, паркинг (бесплатен), ресторан, бар, вегетаријанско мени, анимации за деца, детско игралиште, детска градинка, детско игралиште, ски училиште и сноуборд  училиште, солариум, масажи, џакузи, дискотека, пијано бар, бесплатен шатл-автобус до гондола.