Flora Complex 4* - Импала Травел
+389 31 418-900 contact@impala.com.mk
+389 31 418-900 contact@impala.com.mk

Flora Complex 4*

FLORA COMPLEX 4* BOROVETS                                         www.florahotel.bg 
1 01.12.2021 18.12.2021 26.12.2021 04.01.2022 05.03.2022 12.03.2022
17.12.2021 25.12.2021 03.01.2022 04.03.2022 11.03.2022 31.03.2022
ЦЕНИ ЗА СОБА НА ДЕН ВО ЕВРА –ПОЛУПАНСИОН 
STANDARD ROOM
DOUBLE ROOM 67 78 129 100 78 67
DOUBLE ROOM+EXTRA BED 91 106 174 135 106 91
SINGLE ROOM 51 60 121 76 60 51
DBL 1+1 CHD (2-11,99) 67 78 129 100 78 67
SGL 1+1 CHD (0-1,99) 45 53 108 67 53 45
DBL 1+2 CHD (0-1,99) (2-11,99) 68 79 130 101 79 68
DBL 1+2 CHD (2-11,99) (2-11,99) 68 79 130 101 79 68
DBL 2+1 CHD (2-11,99) 68 79 130 101 79 68
DBL 2+2 CHD (0-1,99) (2-11,99) 69 80 131 102 80 69
STUDIO
STUDIO 2 ADULTS 74 86 136 107 86 74
STUDIO 2 ADULTS+EXTRA BED 99 116 183 144 116 99
ST2AD 1+1 CHD (2-11,99) 74 86 136 107 86 74
ST2AD 1+2 CHD (0-1,99) (2-11,99) 75 87 137 108 87 75
ST2AD 1+2 CHD (2-11,99) (2-11,99) 75 87 137 108 87 75
ST2AD 2+1 CHD (2-11,99) 75 87 137 108 87 75
ST2AD 2+2 CHD (0-1,99) (2-11,99) 76 88 138 109 88 76
1 BEDROOM APARTMENT
APARTMENT 2AD 87 102 158 123 102 87
APARTMENT 2AD+EXTRA BED 118 138 213 167 138 118
APARTMENT 2AD+EXTRA BED [2. ADL] 148 175 269 210 175 148
APT2 1+1 CHD (2-11,99) 87 102 158 123 102 87
APT2 1+2 CHD (0-1,99) (2-11,99) 88 103 159 124 103 88
APT2 1+2 CHD (2-11,99) (2-11,99) 88 103 159 124 103 88
APT2 2+1 CHD (2-11,99) 88 103 159 124 103 88
APT2 2+2 CHD (0-1,99) (2-11,99) 89 104 160 125 104 89
APT2 2+2 CHD (2-11,99) (2-11,99) 106 204 191 150 125 106
APT2 3+1 CHD (2-11,99) 135 160 246 192 160 135
APT2 3+2 CHD (0-1,99) (2-11,99) 136 161 247 193 161 136
Такса Вклучена Вклучена Вклучена Вклучена Вклучена Вклучена
Отказ на резервација Под 5 дена 1 ноќевање Под 5 дена 1ноќевање Под 28 дена 1 ноќевање Под 7 дена 1ноќевање Под 5 дена 1ноќевање Под 5 дена 1ноќевање
No Show 2 ноќевањa 2 ноќевањa 2 ноќевањa 2 ноќевањa 2 ноќевањa 2 ноќевањa
Соби: САТ ТВ,телефон,радио
Опис:ресоран,лоби бар,затворен базен,сауна,џакузи,конференциска сала, менувачница,паркинг, ски гардероба 
Попусти и доплати:Доплата за новогодишна вечера 75 Еур за возрасни и 40 Еур за деца 
Локација: 150 метри од ски лифтовите 
Цената вклучува:користење на затворен базен и фитнес
ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА И УПЛАТА ДО 15.10.2021 10% ПОПУСТ 
7=6 ЗА ПРЕСТОЈ ВО ПЕРИОД ДО 25.12.2021 И ПРИСТИГНУВАЊА ПОСЛЕ 05.03.2022
ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1 ЕУР =62 МКД

 

Позиција: Хотелот се наоѓа во центарот на Боровец на прибл. 50 метри од почетната гондола.

Сместување: Комплексот се состои од 2 главни објекти (поврзани еден со друг) и 5 ​​станбени згради.

Содржина: бесплатен Wi-Fi во јавни површини на хотелот, продавници, ирски паб, лоби бар, казино, 2 конференциски сали, лекарска услуга.

Вклучен во цената: затворен базен и фитнес.

Не се вклучени во цената: тенис на маса, билијард, масажи, солариум, џакузи, сауна, парна бања, спа третмани.

Паркинг: Отворен паркинг со ограничен број на места – бесплатно за гостите на хотелот, гаража – со доплата.