Platinum Hotel & Casino 4* - Импала Травел
+389 31 418-900 contact@impala.com.mk
+389 31 418-900 contact@impala.com.mk

Platinum Hotel & Casino 4*

PLATINUM HOTEL & CASINO 4* BANSKO               www.bansko.platinum.bg

1

26.11.2021
17.12.2021

18.12.2021
27.12.2021

28.12.2021
03.01.2022

04.01.2022
06.01.2022

07.01.2022
19.01.2022

20.01.2022
07.02.2022

08.02.2022
28.03.2022

ЦЕНИ ЗА СОБА НА ДЕН ВО ЕВРА –ПОЛУПАНСИОН

ECONOMY ROOM

 

DOUBLE ROOM

96

125

182

125

96

105

96

DOUBLE ROOM+EXTRA BED

134

175

255

175

134

147

134

SINGLE ROOM

69

97

150

97

69

78

69

DBL 1+1 CHD (2-11,99)

84

109

160

109

84

92

84

SGL 1+1 CHD (0-1,99)

70

98

151

98

70

79

70

DBL 1+2 CHD (0-1,99) (2-11,99)

85

110

161

110

85

93

85

DBL 1+2 CHD (2-11,99) (2-11,99)

97

126

183

126

97

106

97

DBL 2+1 CHD (0-1,99)

97

126

183

126

97

106

97

DBL 2+1 CHD (2-5,99)

97

126

183

126

97

106

97

DBL 2+1 CHD (6-11,99)

120

156

228

156

120

131

120

DOUBLE – NO BALCONY

 

DOUBLE ROOM

98

131

193

129

98

111

98

DOUBLE ROOM+EXTRA BED

137

184

271

184

137

156

137

SINGLE ROOM

71

101

158

101

71

84

71

DBL 1+1 CHD (2-11,99)

86

115

170

115

86

98

86

SGL 1+1 CHD (0-1,99)

72

102

159

102

72

85

72

DBL 1+2 CHD (0-1,99) (2-11,99)

87

116

171

116

87

99

87

DBL 1+2 CHD (2-11,99) (2-11,99)

99

132

194

130

99

112

99

DBL 2+1 CHD (0-1,99)

99

132

194

130

99

112

99

DBL 2+1 CHD (2-5,99)

99

132

194

130

99

112

99

DBL 2+1 CHD (6-11,99)

122

165

242

165

123

140

123

DOUBLE WITH BALCONY

 

DOUBLE ROOM

100

136

198

136

100

114

100

DOUBLE ROOM+EXTRA BED

140

190

277

190

140

159

140

SINGLE ROOM

74

104

161

104

74

86

74

DBL 1+1 CHD (2-11,99)

88

119

173

119

88

100

88

SGL 1+1 CHD (0-1,99)

75

105

162

105

75

87

75

DBL 1+2 CHD (0-1,99) (2-11,99)

89

120

174

120

89

101

89

DBL 1+2 CHD (2-11,99) (2-11,99)

101

137

199

137

101

115

101

DBL 2+1 CHD (0-1,99)

101

137

199

137

101

115

101

DBL 2+1 CHD (2-5,99)

101

137

199

137

101

115

101

DBL 2+1 CHD (6-11,99)

126

170

248

170

126

142

126

JUNIOR SUITE

 

JUNIOR SUITE 2 AD

121

161

238

161

121

136

121

JUNIOR SUITE 2 AD+EXTRA BED

170

226

333

226

170

190

170

JUS2 1+1 CHD (2-11,99)

121

161

238

161

121

136

121

JUS2 1+2 CHD (0-1,99) (2-11,99)

122

162

239

162

122

137

122

JUS2 1+2 CHD (2-11,99) (2-11,99)

122

162

239

162

122

137

122

JUS2 2+1 CHD (0-1,99)

122

162

239

162

122

137

122

JUS2 2+1 CHD (2-11,99)

122

162

239

162

122

137

122

JUS2 2+2 CHD (0-1,99) (2-11,99)

123

163

240

163

123

138

123

JUS2 2+2 CHD (2-11,99) (2-11,99)

153

203

298

203

153

171

153

JUS2 3+1 CHD (0-1,99)

171

227

334

227

171

191

171

JUS2 3+1 CHD (2-11,99)

171

227

334

227

171

191

171

Такса

Вклучена

Вклучена

Вклучена

Вклучена

Вклучена

Вклучена

Вклучена

Отказ

Под 5 дена 1 ноќ

Под 7 дена 1 ноќ

Под 27 дена 50%

Под 7 дена 1 ноќ

Под 5 дена 1 ноќ

Под 5 дена 1 ноќ

Под 5 дена 1 ноќ

No Show

2ноќи

2ноќи

100%

2ноќи

2ноќи

2ноќи

2ноќи

Минимум престој

2

3

3

3

2

2

2

Early booking резервациите може да се откажат 20 дена пред пристигнување . Отказ помеѓу 19 и 7 дена пред пристигнување 50% пенали. Под 6 дена 100% пенали

Цената вклучува: затворен базен,фитнес,сауна,парна бања,интернет, трансфер до гондолата

Доплата за Новогодишна Вечера 90 ЕУР за возрасни и 45 ЕУР за деца од 2 до 11.99 години

ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1 ЕУР =62 МКД

ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА И УПЛАТА ДО 31.10.2021 10% ПОПУСТ

ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА И УПЛАТА ДО 30.11.2021 5% ПОПУСТ

Хотел со стандарден квалитет, еден од најбараните во зимскиот период. Во самото лоби, тие имаат шанса да уживаат во привилегиите на единственото ПЛАТИНУМ казино во Банско. Во склоп на хотелот има 3 ресторанти, винарија, бар, бизнис центар, спа центар, детско катче. СПА Центар : внатрешен базен, џакузи, финска сауна, парна бања, фитнес, простории за масажа и салон за убавина.