+389 31 418-900 contact@impala.com.mk
+389 31 418-900 contact@impala.com.mk

Perelik 5*

PERELIK 4* – Пампорово
www.perelikhotel.com
Попуст за РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА : 15% за резервација и уплата до 30.10.2019 | 10% за резервација и уплата до 01.12.2019
Цените се по лице за 1 ноќевање 01.12-20.12.2019 21.12-27.12.2019 28.12-03.01.2020 18.01-21.02.2020
 на база ПОЛУПАНСИОН 07.03-20.04.2020 04.01-17.01.2020
Вид на сместување    22.02-06.03.2020
Јуниор сјуит 2+2 41,00 € 47,00 € 77,00 € 54,00 €
Едноспален апартман / мезонет 2+2                                     52,00 €                          58,00 €                          88,00 €                                     65,00 €
Во цената е вклучено : појадок и вечера, користење на внатрешен базен, фитнес, транспорт до ски писти, ски гардеробер, интернет
Доплата за користење на релакс и спа центар (на лице место) : возрасен – 9€, дете – 6€

Дополнителни услови :

  • Дете до 4.99 год. – бесплатно
  • Дете од 5-11.99 год. на дополнително легло – 50% попуст
  • Возрасен на дополнително легло – 25% попуст
  • Дете до 11.99 год. на редовно легло со 1 возрасен – 25% попуст
  • Доплата за еднокреветна соба – 20€ на ден, за Нова Година се наплаќа како за двокреветна соба
  • Доплата за новогодишна вечера (задолжително) : возрасни – 60€, дете (2-11.99 год.) – 40€
  • Доплата за туристичка такса за возрасни и деца над 2 год. : 1€ по лице на ден

Хотел Перелик е комплетно реновиран во 2017 година, има 8 спрата, 285 кревети во вкупно 130 соби. Сите соби имаат нов мебел, и им ги даваат на своите гости сите потребни удобности. Просториите се опремени со плазма ТВ, сателитска ТВ, телефон, мини бар, централно греење со конвектори за саморегулација на собната температура преку LED дисплеј, сет на топли пијалаци, бесплатен безжичен интернет, бањарки и папучи за гостите.

Хотелот има најголем затворен загреан базен (25мх12м, 5 ходници) сауна и салони за масажа. Гостите имаат на располагање подземен паркинг и паркинг на отворено, тениско игралиште и фудбалско игралиште, како и удобно топло поврзување со хотелот Орловец.