+389 31 418-900 contact@impala.com.mk
+389 31 418-900 contact@impala.com.mk

Orpheus 4*

 ORPHEUS 4*

ПОПУСТ ЗА РАНИ РЕЗЕРВАЦИИ

– 10% попуст за резервации направени до 25.11.2020

 ДОПОЛНИТЕЛНИ 10% ПОПУСТ за престој од 7 и повеќе ноќевања (се комбинира со попустот за рани резервации )
(попустот не е валиден во периодот 29.12-02.01.2021)
 Бонуси: 7=6 за период на престој  од 03.01-31.03.2021
**Попустот за рани резервации  НЕ се комбинира со БОНУСИТЕ !!!

ORPHEUS 4*-
ПАМПОРОВО

ПОЛУПАНСИОН

  29.12 -02.01

     24.12-28.12

     03.01 -09.01

     23.01 -29.01

     07.02 -20.02

    30.01-06.02

   

    18.12 -23.12

    10.01 -22.01

   

    21.02 -03.03

 

   04.03 – 10.04

По лице во двокреветна соба

          80 €

          45 €

        47 €

        41 €

      33,50 

По лице во трокреветна соба

          68 €

         38 €

        40 €

        35 €

       29 €

По лице во апартман           2 + 2

        121 €

         68 €

        71 €

      62,50 €

     50,50 €

Еднокреветна соба

        114 €

         63 €

        67 €

        58 €

       47 €

Во цената е вклучено: ноќевање со појадок и вечера по лице на ден, користење на внатрешен базен, сауна, џакузи, парна бања, фитнес, ски гардеробер, интернет, паркинг, трансфер до ски центар 2 Малина,  Winter Family Active – детска анимација

 Попусти и доплати:

Двокреветна соба

 • Дете до 4,99 години  – бесплатно
 • Дете од 5-12,99 години  на дополнително легло со двајца возрасни –бесплатно
 • Дете од 5-12,99 години на редовно легло со еден возрасен – 50% попуст
 • Две деца од 5-12,99 години со еден возрасен – плаќаат двете по 50% од цената за возрасен

Апартман

 • Дете до 4,99 години  – бесплатно
 • Две деца до 12,99 години на дополнително легло во апартман со двајца возрасни – БЕСПЛАТНО
 • Дете од 5-12,99 години на дополнително легло во апартман со тројца возрасни – плаќа 20%
 • Трето возрасно лице на дополнителен кревет во апартман – БЕСПЛАТНО
 • Четврто возрасно лице на дополнителен кревет – плаќа 30% од редовната цена
 • Доплата за новогодишна вечера  (задолжително) 90€ / возрасен, 45€ / дете (5-12,99г.)

Капацитет на сместување:

 • Двокреветна соба – 2+1
 • Трокреветна соба – 3+0
 • Апартман со една спална – 2+2 , 3+1 или 4 возрасни

Минимум престој во период 29.12.-02.01.2021 е 3 ноќевања.

Минимум престој во период 23.01.-20.02.2021 е 4 ноќевања.

 

Во цените не е вклучено : патничко осигурување и туристичка тaкса 1€ по лице на ден

Цените се дадени во евра, плаќање во денарска противвредност 1€ = 62,00 мкд

Локација : 200 м. од лифтот и 300 м. од центарот на Пампорово

Нов четиризвезден хотел. Хотелот е на 7 спрата и располага со 260 сместувачки капацитети : 100 двокреветни соби, 60 трокреветни соби и 100 апартмани. Сите соби се со прекрасен поглед кон природата, а само собите на 6ти спрат имаат тераса.

Хотелскиот комплекс располага со трговски центар, детско катче, ресторан, лоби бар, менувачница, бар – базен, конференциска сала, надворешен и подземен паркинг. На рецепција – ски гардеробер, сефови и Wi-Fi.

СПА Центар : внатрешен базен, турска бања, парна бања, џакузи, 2 масажни кади, финска бања,сауна, руски вип кат, фитнес.