+389 31 418-900 contact@impala.com.mk
+389 31 418-900 contact@impala.com.mk

Orlovetz 4*

ORLOVETS 5* – Пампорово
www.hotelorlovetz.com
Попуст за РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА : 15% за резервација и уплата до 30.10.2019 | 10% за резервација и уплата до 01.12.2019
Цените се по лице за 1 ноќевање  01.12-20.12.2019 21.12-27.12.2019 28.12-03.01.2020 18.01-21.02.2020
Вид на сместување 07.03-20.04.2020 04.01-17.01.2020
  22.02-06.03.2020
Двокреветна соба – НП 2+1                                  35,00 €                       41,00 €                      72,00 €                                                    49,00 €
Двокреветна соба – ПП 2+1                                  41,00 €                       46,00 €                      77,00 €                                                    54,00 €
НП – ноќевање со појадок | ПП – појадок и вечера
Во цената е вклучено : користење на внатрешен базен, сауна, фитнес, парна бања, интернет, паркинг, транспорт до ски лифт (по распоред), ски гардеробер, 

Дополнителни услови :

  • Дете до 4.99 год. – бесплатно
  • Дете од 5-11.99 год. на дополнително легло – 50% попуст
  • Возрасен на дополнително легло – 25% попуст
  • Дете до 11.99 год. на редовно легло со 1 возрасен – 25% попуст
  • Доплата за еднокреветна соба – 20€ на ден, за Нова Година се наплаќа како за двокреветна соба
  • Доплата за новогодишна вечера (задолжително) : возрасни – 60€, дете (2-11.99 год.) – 40€
  • Доплата за туристичка такса за возрасни и деца над 2 год. : 1€ по лице на ден

Локација: Хотелот  се наоѓа на 800 метри од најблиската скијачка патека.

Содржина: рецепција, лоби бар, спа, базен, сауна, парна бања, фитнес, конференциска сала, интернет, продавница, салон за убавина, менувачница, паркинг, гаража, шатл-автобус.

Бесплатни услуги: користење на затворен базен, сауна, парна бања, фитнес, паркинг, Wi-Fi, шатл до ски-лифт.