+389 31 418-900 contact@impala.com.mk
+389 31 418-900 contact@impala.com.mk

Пакет аранжман Хотел Олга Дедијер 2*

 

 

 

ХОТЕЛ ОЛГА ДЕДИЈЕР
ЗИМА 2020/2021
Пакет аранжмани од 3 ноќевања во Хотел Олга Дедијер 2*

Хотелот е лоциран на Копаоник на 1700 метри надморска височина и на 700 метри од ски центарот Копаоник. Најблиската жичара од хотелот е Мало Језеро на 450 метри, на 650 метри е ски лифтот Крст, а на 12 минутно пешачење од експрес ски-лифтот Панчиќ. Поседува сопствен паркинг, ресторан (работи на база полупансион), бар, лоби, како и бесплатна Wi-Fi Интернет конекција.

 

Опис на сместувачки единици:

Двокреветна соба – два единечни кревета, купатило со туш

Трокреветна соба – три единечни кревета или француски кревет и еден единечен кревет, купатило со туш

Четвокреветна соба – два француски кревета, купатило со туш

ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ПО ЛИЦЕ ЗА 3 НОЌЕВАЊА НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН СО ВКЛУЧЕН ПРЕВОЗ!

ХОТЕЛ ОЛГА ДЕДИЈЕР – КОПАОНИК
ЦЕНОВНИК ЗА ЈАНУАРИ И ФЕВРУАРИ 2021
Термини: Цена по лице:
21.01-24.01.2021 129еур
28.01-31.01.2021 129еур
04.02-07.02.2021 139еур
11.02-14.02.2021 139еур
18.02-21.02.2021 129еур
25.02-28.02.2021 129еур

 

Во цената е вклучено:

-3 ноќевања на база полупансион.
-Автобуски превоз.
-Туристички пратител на групата.

Во цената не е вклучено:

  • – Туристичка такса 1,10€ по лице по ден (се плаќа на рецепција)
  • – Патничко осигурување 250 ден.

ВАЖНИ НАПОМЕНИ:

– Check in во собите во 13:00 часот, check out до 10:00 часот.
– За трето возрасно лице во соба одобруваме 5% попуст
– Дете до 4 години доколку не користи седиште во автобус и кревет во собата, патува бесплатно
– Во случај, 1 возрасен и 1 дете од 02-12 години, детето има 20% попуст во 1/2 соба
– Во случај, 1 возрасен и 2 деца од 2 до 12 години, двете деца добиваат 40% попуст во 1/3 соба
– Во случај, деца од 2 до 12 години со 2 две возрасни особи на засебен лежај имаат попуст од 50%
– Доплата за дополнително легло 5 евра на ден
– За сингл соба се доплаќа 70% од сумата
– За сопствен превоз се одбива 15 евра по лице
– Во собите можат да престојуваат онолку лица колку што платиле за престојот во собата
– Сите настанати штети за време на престојот се на товар на патникот
– Се патува со лична карта преку граничниот премин Табановце, за влез во Србија не е потребен PCR тест
– Можност за плаќање: Можност за уплата директно во агенцијата, во готовo, со кредитна картичка и трансакциска сметка.
– Плаќањето е во денари по курс 1 евро – 62мкд
– Уплата при резервација 30% од вкупната сума, доплатата минимум 10 дена пред поаѓање
– Доколку сме спречени да го реализираме патувањето поради ситуацијата со која се соочуваме, средствата ќе бидат рефундирани во целост
– За реализација на аранжманот потребно е да се пријават минимум 30 патници
– За време на патувањето ќе бидат запазени сите протоколи, задолжителна дезинфекција при влез во автобус, одржување на дистанца на патници кои не патуваат заедно.
– При влез во автобус задолжително мерење на телесна температура на секој од патниците, во случај на покачена телесна температура лицето нема да може да патува, согласно протоколите и препораките за меѓународен сообраќај
– За време на патувањето во автобус задолжително е носење на заштитна маска со која се покрива устата и носот.
– Патниците се должни за цело време траење на патувањето да внимаваат на својата безбедност и на безбедноста на цела група и да ги почитуваат правилата и препораките дадени од страна на водичот.
– Со оваа програма важат ОПШТИТЕ УСЛОВИ ЗА ПАТУВАЊЕ НА СКТМ И TА ИМПАЛА ТРАВЕЛ

 

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ СКОПЈЕ-КОПАОНИК-СКОПЈЕ

– Цена само за превоз за возрасен е 45 евра, а за деца од 2-11,99 години е 30 евра

– Поаѓање секој четврток во 07:00 часот од Скопје (Дрводекор), 07:30 часот од Куманово ( Бензинска пумпа Макпетрол) а враќање од Копаоник во недела 14:00 часот.

– Цената за превозот важи за месец Јануари и Фебруари 2021

 

 

 

 

 

 

*Карактеристики на ски центар Копаоник:

Височина – 1.770 м

Највисок врв – 2.017 m

Вкупна должина на патеките – 62.000 m

Вкупен капацитет на жичарите – 33.000 скијачи/час

Број на жичари, ски лифтови – 24

Број на лесни ски патеки – 21

Број на средни ски патеки – 9

Број на тешки ски патеки – 6

Максимална висинска разлика – 512 m

Најдолга ски патека – 3.500 m

Должина на ноќната ски патека – 450 m

Нордиски ски патеки – 12 km

97% покриеност со системот на вештачко оснежавање
Snow park

Три патеки по FIS стандард за слалом, велеслалом, супер велеслалом и спуст