+389 31 418-900 contact@impala.com.mk
+389 31 418-900 contact@impala.com.mk

Апарт Хотел & СПА Зонед 4*

 

 

 

10% ПОПУСТ за резервации  до 30.11.2020

ApartHotel & Spa Zoned 4* е модерен објект изграден во планински стил кој се наоѓа во викенд населбата на само 3 km од центарот на Копаоник, на регионалниот пат Копаоник – Рашка. Објектот е изграден од најквалитетни материјали и со својата архитектура и содржини целосно прилагоден за туристичка намена. Нуди 54 сместувачки единици,  бесплатен бежичен интернет, релаксација во Wellness и Spa центарот (џакузи, парна бања, тепидариум, сауна, фитнес соба), хотелски бар, ресторан, пицерија, обезбеден паркинг, игротека, просторија со друштвени игри. Хотелот се наоѓа на 1,5 км од најблиската патека – Сончева долина. Достапен е бесплатен превоз до ски-центарот

 

Опис на сместувачките единици

Студио 2+1 – на пониски катови, стандардно опремено (25-30м2), со кујна, купатило со туш, фен, бањарка, папучи, француски или два единечни кревета + фотеља или софа на развлекување, ЛЦД ТВ, телефон, сеф, мини-бар, бежичен интернет

Студио Лукс 2+1 – на повисоките катови, луксузно опремено со декоративен камен на ѕидовите и дифузно халогено и лед осветлување (25-30м2), со кујна, купатило со туш, фен, бањарка, папучи, француски или два единечни кревета + фотеља или софа на развлекување, ЛЦД ТВ, телефон, сеф, мини-бар, бежичен интернет

Апартман 2+2, 2+3 – сместени на ниво на рецепција и пониско, стандардно опремени (35-40м2), спална соба со француски кревет, дневна соба со софа и фотеља на развлекување, кујна, купатило со туш, фен, бањарка, папучи, ЛЦД ТВ, телефон, сеф, мини-бар, бежичен интернет

Супериор Апартман 2+2, 2+3 – сместени на повисоки катови,  опремени (45-50м2), луксузно опремено со декоративен камен на ѕидовите и дифузно халогено и лед осветлување во дневната соба, спална соба со француски кревет, дневна соба со софа и фотеља на развлекување, кујна, купатило со туш, фен, бањарка, папучи, 2 ЛЦД ТВ, телефон, сеф, мини-бар, бежичен интернет

 
 

 

ЦЕНОВНИК ПАКЕТИ 7 НОЌИ СО ВКАЛКУЛИРАН ПОПУСТ

 

 

РЕДОВЕН ЦЕНОВНИК ПАКЕТИ 7 НОЌИ 

 

 

 

Цената вклучува:

– 7 полупансиони (појадок и вечера)

– претставник од страна на организаторот за време на патувањето и цело време на престојот

– Користење на скијашница (во центарот на Копаоник)

– трансфер до центарот на Копаоник (претпладне од 08:30-11:00 ч и попладне од центарот од 15:00-17:00 ч – поаѓања на секои пола час)

– користење на СПА центарот (џакузи, парна бања, сауна, тепидариум, бањарка, папучи) – со задолжителна резервација на термин на рецепција ! За децата до 15 год термин од 14 – 18 ч со задолжително присаство на родител

– користење на теретана

– детска игрална

– бебешко креветче на барање

– бежичен интернет

– паркинг (ограничен број на места)

– сеф во соба

 

Цената не вклучува:

– такса за престој возрасни 1,5 еур по лице на ден, деца од 7-15 год 0,8 еур на ден, деца до 7 год 0,2 еур на ден

– Цена за превоз за дете дете од 2 – 12 год. 45 е

– Цена за превоз за возрасен 60 е

– индивидуални трошоци

– се друго неспомнато

 

МАПА НА СКИЈАЛИШТЕТО                                           

– 55 km ски патеки уредени за алпско скијање

– 18 km ски патеки за нордиско скијање

–  ноќна ски патека Мало Језеро

ПРОГРАМА  НА ПАТУВАЊЕ СО ОРГАНИЗИРАН ПРЕВОЗ

Автобус / 7 ноќевања

Прв ден (03. или 10. јануари)  – СКОПЈЕ – КОПАОНИК

Скопје – состанок на групата во 05:50 ч. Планирано време за поаѓање во 06:00 ч. Тргнување од Куманово ( бензинска пумпа Макпетрол) во 06:20ч. Патување преку граничниот премин Табановце, со застанување заради гранични формалности. Патувањето продолжува по новиот автопат. Попатна пауза во траење од околу 1 час, за појадок, кафе и сл. Пристигнувањето на Копаоник предвидено околу 14:00 ч. Сместување. Почеток на користење на услугите и уживање.

Втор до седми ден (03 – 10.01 или 10 – 17.01.) КОПАОНИК

Уживање во убавините на Копаоник. Скијање, прошетки на чист, планински воздух, пиење на кафе или чај, можеби блага ракија или варено вино во некоја од сончевите тераси, посета и релаксација во СПА центрите – секој по свој вкус.

Осми ден (10. јануари или 17. јануари) КОПАОНИК – СКОПЈЕ

По појадокот напуштање на собите до 10:00 ч. Оставање на багажот во простории предвидени за тоа или на рецепција. Слободно време до поаѓање за Скопје. Предвидено време за поаѓање околу 15:00 часот. Попатна пауза од околу 1 час за закуска или кафе. Планирано пристигнување во Скопје околу 23:00 ч.

*Карактеристики на ски центар Копаоник:

Височина – 1.770 м

Највисок врв – 2.017 m

Вкупна должина на патеките – 62.000 m

Вкупен капацитет на жичарите – 33.000 скијачи/час

Број на жичари, ски лифтови – 24

Број на лесни ски патеки – 21

Број на средни ски патеки – 9

Број на тешки ски патеки – 6

Максимална висинска разлика – 512 m

Најдолга ски патека – 3.500 m

Должина на ноќната ски патека – 450 m

Нордиски ски патеки – 12 km

97% покриеност со системот на вештачко оснежавање
Snow park

Три патеки по FIS стандард за слалом, велеслалом, супер велеслалом и спуст

 

ВАЖНИ НАПОМЕНИ ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА

За валидна резервација со попуст потребна е уплата од минимум 50% од вкупната сума.

За валидна резервација без попуст потребна е уплата од минимум 30% од вкупата сума.

Останатиот дел се доплаќа најдоцна 15 дена пред поаѓање.

За реализација на превозот е потребен минимум од 30 патници. Истиот се резервира со 30% уплата а доплата се врши 15 дена пред поаѓање. Во случај на недоволен број на пријавени патници, цената може да претрпи измена.

Такса за престој се плаќа со резервација.

 

Патување во Србија е возможно и со лична карта (важи само за возрасни), за децата е потребен валиден пасош.

За влез во Србија не е потребен ПЦР тест.